Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

25 lutego br. burmistrz Dukli Andrzej Bytnar w imieniu prezydenta RP wręczył 19. parom z gminy Dukla medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
 Świadomy praw i obowiązków...i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Te słowa wypowiedziane w dniu, w którym tegoroczni Jubilaci składali sobie uroczystą przysięgę wobec Boga i do wybranej grupy ludzi z pewnością pamiętają. Im udało się przetrwać próbę czasu i dożyć Złotych Godów, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę. Uroczystość „Złotych Godów” rozpoczęto mszą świętą w kościele farnym w Dukli, koncelebrowaną pod przewodnictwem proboszcza ks. Stanisława Siuzdaka. Ceremonia wręczenia Jubilatom medali odbyła się w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli. Każda para małżeńska otrzymała życzenia i medal, który w imieniu prezydenta RP wręczał burmistrz Dukli Andrzej Bytnar. Upominki i kwiaty wręczał przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Dziedzic. W uroczystości wzięły także udział panie z USC w Dukli z-ca kierownika USC Jolanta Albrycht i Maria Bernadzikowska i dyrektorka Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk –Faryj, która całe spotkanie prowadziła. Po uroczystości medalowej ceremonii wystąpili ze specjalnym programem Zespół „Szarotka-Duklanie” i Kapela Duklanie. Po występach Jubilaci przeszli do Zajazdu „Galicja”, gdzie wzniesiono toast za zdrowie, pomyślność i szczęście par małżeńskich, które przeżyły ze sobą pięćdziesiąt lat. Szanownym Jubilatom odśpiewano „Sto lat”. A wspólny obiad zakończył uroczystości.
 Odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:
  1. Maria i Stanisław Bałabanowie
  2. Maria i Benedykt Belczykowie
  3. Maria i Stanisław Cyranowie
  4. Maria i Kazimierz Delimatowie
  5. Danuta i Jan Dołęgowscy
  6. Maria i Józef Dudzikowie
  7. Krystyna i Józef Folcikowie
  8. Wiesława i Henryk Fornalowie
  9. Józefa i Piotr Jakiełowie
  10. Danuta i Stanisław Jastrzębscy
  11. Helena i Leon Koszelowie
  12. Zofia i Ferdynand Lisikowie
  13. Janina i Kazimierz Markuszkowie
  14. Halina i Bolesław Pirógowie
  15. Krystyna i Emilian Szczepanikowie
  16. Janina i Ireneusz Świątkowie
  17. Krystyna i Julian Torbowie
  18. Janina i Stanisław Urbanowie
  19. Anna i Stanisław Wołtoszowie
 Szacownym Jubilatom życzę kolejnych lat w zdrowiu, zgodzie i miłości.
2018-02-28