Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej


Natalia, Jakub i Patryk będą reprezentować gminę Dukla

          Zwycięzcy eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Natalia Drozd  ze Szkoły Podstawowej w Jasionce, Jakub Bogacz ze  Szkoły Podstawowej w Równem, Patryk Zima z Liceum Ogólnokształcącego w Dukli będą reprezentować gminę Dukla w eliminacjach na poziomie powiatowym, które w tym roku odbędą się w kwietniu w Dukli.

7 lutego br. odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Odbywały się one w trzech grupach: I - szkoły podstawowe, II - gimnazja, III - szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs był dwuetapowy. Po teście sprawdzającym zakres wiedzy pożarniczej uczestników konkursu, z każdej z trzech kategorii wybrano od 3-5 osób z największą ilością punktów. Drugi etap konkursu, który przebiegał w formie ustnej wyłonił zwycięzców. Nad przebiegiem eliminacji czuwało jury w składzie:  st. Kapitan KM Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Marcin Lorens - przewodniczący, Stanisław Bauer – sekretarz,  Wiktor Madej i Damian Madej.  Organizatorem konkursu była Gmina Dukla i Miejsko-Gminny Zarząd OSP RP w Dukli. Zwycięzcami eliminacji pisemnych i ustnych zostali:

Grupa I (szkoła podstawowa):

1 miejsce – Natalia Drozd (SP Jasionka)

2 miejsce – Vanessa Buła (SP Łęki Dukielskie)

3 miejsce – Elżbieta Drozd (SP Jasionka)

Grupa II ( gimnazja):

1 miejsce – Jakub Bogacz (SP Równe)

2 miejsce – Piotr Krukar (SP Łęki Dukielskie)

3 miejsce – Dawid Szpiech (SP Łęki Dukielskie)

Grupa III (szkoły ponadgimnazjalne):

1 miejsce Patryk Zima (LO Dukla)

2 miejsce – Natalia Kafel (LO Dukla)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w turnieju, laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Dukli i Gmina Dukla. Nagrodę otrzymał także najmłodszy uczestnik turnieju Franciszek Szyndak ze Szkoły Podstawowej w Głojscach, któremu niewiele zabrakło aby zakwalifikować się do drugiego etapu eliminacji.
         Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować gminę Dukla na eliminacjach powiatowych turnieju, który odbędzie się w kwietniu, w Dukli. Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2019-02-08

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.