Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

Piotr Jaśtal i Beata Mazan zwycięzcami Jubileuszowego XX Biegu na Górę Cergową

W Jubileuszowej XX edycji Biegu na Górę Cergową, który odbył się 22 września br. wystartowało 101 zawodników, którzy zmierzyli się z 5,6 km trasą oraz z ponad 400 m przewyższenia. Biegacze niemal cały czas biegali w górę, a  od „Złotej Studzienki” do wieży widokowej na Cergowej (716 m n.p.m.) nie było przelewek. W tym roku było wyjątkowo, bowiem piękna pogoda zwabiła turystów, którzy na trasie dopingowali biegaczy do jeszcze większego wysiłku, do odwiedzenia wieży widokowej na górze Cergowej. A nie było łatwo. Zwycięzcą został Piotr Jaśtal z Kielc z czasem 26 minut 52 sekundy, na drugim miejscu uplasował się Wojciech Pelczar z Dobieszyna, a na trzeciej pozycji Piotr Kobylarz z Rzeszowa. Najszybszą panią była Beata Mazan z Krosna (33 minuty 15 sekund), miejsce drugie zajęła Izabela Zatorska-Pleskacz z Wrocanki, trzecia była Anna Skóra z Jedlicza. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, organizator biegu, zapewnił dla każdego biegacza pamiątkową   koszulkę oraz medal. Najlepsi w kategorii Open otrzymali nagrody finansowe. Najszybsi wśród pań oraz panów otrzymali również bon pieniężny od PBS Banku Spółdzielczego Sanok.