Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

O Puchar Burmistrza

5 marca 2011r. na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy Dukla. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli. Sędziowali: Artur Paczkowski i Jan Dembiczak.

Do turnieju przystąpiło 7 drużyn: Równe, WOSiR Równe, Teodorówka Jacki, Dukla Jacki, Dresovia Dukla, SKS Dukla, SKS Dukla II. Turniej był rozgrywany systemem "drabinkowym" do dwóch przegranych. Atutem tego systemu była możliwość zagrania w finale pomimo jednej porażki zespołu, dopiero druga porażka eliminowała go z dalszej gry o czołowe miejsca. Warto zaznaczyć, że ten system prowadzenia rozgrywek był praktykowany po raz pierwszy historii tego turnieju. Faworytami imprezy były drużyny SKS Dukla, które regularnie trenują na obiektach MOSiR pomimo tego drużyna z Równego była bliska pokonania SKS Dukla II. W walce o trzecie miejsce spotkały sie drużyny SKS Dukla II i Równe. Pierwszy set SKS Dukla II wygrał 25:22. W drugim secie zdecydowanie wygrała drużyna z Równego 25:17. W trzecim secie drużyna z Równego wygrywała 5:1 i wydawało się, że nic już im nic nie przeszkodzi w zwycięstwie. Wtedy trener SKS Dukla II Robert Rąpała wziął czas dla swojej drużyny i od tego momentu gra potoczyła się inaczej. Ostatecznie trzeci set z wynikiem 15: 10 i cały mecz wygrał SKS Dukla II. Finał był bardzo interesujący i stał na wysokim poziomie. A zmierzyły się w nim dwie drużyny z Dukli SKS Dukla I i SKS Dukla II. Z wynikiem 2:1 wygrał SKS Dukla I. Klasyfikacja końcowa przedstawia sie następująco: SKS Dukla I - 1. miejsce, SKS Dukla II - 2., Równe - 3., "Dresovia" Dukla - 4., WOSiR Równe - 5., "Jacki" Dukla - 6., "Jacki" Teodorówka - 7.. W składzie zwycięskiej drużyny SKS Dukla I byli: Konrad Piróg, Dominik Piróg, Paweł Michalak, Szczepan Jakieła, Marcin Milan,m Michał Okarma, Robert Rąpała.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a te które zajęły miejsca od 1-3 dodatkowo otrzymały statuetki, piłki i medale, które wręczali wiceburmistrz gminy Dukla Andrzej Bytnar i dyrektor MOSiR w Dukli Michał Szopa. Najlepszym zawodnikiem Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Dukla okazał się Marcin Milan, który otrzymał puchar ufundowany przez dyrektora MOSiR Dukla. Sponsorem pozostałych nagród byli MOSiR Dukla i burmistrz Gminy Dukla.