Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Najpopularniejsi i najlepsi wybrani

24 lutego br. w nowej hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli odbył się X Jubileuszowy Finał Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2010.

Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2010 roku organizuje podobnie jak we wcześniejszych latach Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego ziemskiego i redakcji tygodnika "Nowe Podkarpacie". Wśród nominowanych najwięcej jest piłkarzy - 9, 5 biathlonistów, 3 lekkoatletów, 2 narciarki biegowe, 2 tenisistów stołowych oraz po jednym przedstawicielu kolarstwa górskiego i strzelectwa, a także marszer (wyścigi psich zaprzęgów). Jeden z kandydatów - Piotr Smolak - uprawia kilka dyscyplin m.in. narciarstwo biegowe, kolarstwo długie, triathlon oraz biegi na długich dystansach, w tym maratony. Ze względu na to, że regulamin dopuszcza zawodników mieszkających w poszczególnych gminach, a reprezentujących kluby nawet w innym regionie Polski, wśród kandydatów do miana najpopularniejszego sportowca znalazł się Sławomir Peszko, gwiazda Lecha Poznań, zgłoszony przez władze samorządowe gminy Jedlicze. Gmina Dukla pamiętała także o wychowanku Przełęczy-Dukla Kamilu Walaszczyku. Obecnie to lider i kapitan II - ligowej Resovii. Wśród nominowanych znalazła się Ewelina Marcisz, która w tym sezonie startuje w Pucharze Świata i podnosi umiejętności u boku Justyny Kowalczyk.

Wśród trenerów, czterech związanych jest z piłką nożną, a trzech z tenisem stołowym. Pozostałych dwóch szkoli z narciarstwa i ringo oraz z biathlonu i piłki nożnej. W sumie w plebiscycie uczestniczą reprezentanci 29 klubów.

Najwięcej głosów w poszczególnych kategoriach i tytuł:

Najpopularniejszego Działacza Powiatu Krośnieńskiego za rok 2010 otrzymał Paweł Malinowski - główny sponsor III ligowej drużyny LUKS Partyzant Mal Bud Targowiska,

Najpopularniejszego Trenera Powiatu Krośnieńskiego otrzymał Mirosław Kalita - trener piłki nożnej III ligowej drużyny LUKS Partyzant Mal Bud Targowiska,

Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Krośnieńskiego otrzymali:

  1. Sławomir Peszko - piłkarz, lider Lecha -Poznań, od stycznia br. gra w FC Koeln
  2. Łukasz Zych - zawodnik III ligowej drużyny LUKS Partyzant Mal Bud Targowiska
  3. Mateusz Krawczyk - bramkarz III ligowej drużyny LUKS Partyzant Mal Bud Targowiska
  4. Radosław Durał - mistrz Polski Family Cup, zawodnik MTB Rymanów
  5. Kamil Walaszczyk - lider Resovii, Zawodnik Roku 2009, wychowanek Przełęczy -Dukla, obecnie staraja się o niego kluby pierwszoligowe jak Arka-Gdynia, czy Korona-Kielce.

Kapituła X Jubileuszowego Plebiscytu przyznała tytuł Najlepszego Sportowca Roku 2010:

  1. 1. Ewelinie Marcisz - złotej medalistce juniorów na 5 km, brązowej medalistce seniorek na 5 km, reprezentantce Polski w Pucharze Świata w Oslo 2011 roku,
  2. 2. Sławomirowi Peszko- piłkarzowi, liderowi Lecha -Poznań, od stycznia br. grającemu w FC Koeln
  3. 3. Kamilowi Walaszczykowi - liderowi Resovii, Zawodnikowi Roku 2009, wychowankowi Przełęczy -Dukla, obecnie starają się o niego kluby pierwszoligowe jak Arka-Gdynia, czy Korona-Kielce.
  4. 4. Filipowi Muszyński - lekkoatlecie z klubu LUKS Burza-Rogi, biegaczowi przełajowemu
  5. 5. Patrykowi Jakiele - zawodnikowi IKN Górnik - Iwonicz Zdrój, brązowemu medaliście Mistrzostw Polski.

Laureaci zostali uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego - Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP i prezentami sponsorowanymi przez PKO. BP w Krośnie i Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Nagrodę specjalną Starosty Krośnieńskiego otrzymał Jerzy Kaleta - za organizację przez 12 lat turniejów rodzinnych w tenisie stołowym i piłce siatkowej i Kazimierz Krężałek wiceprzewodniczący Zarządu Powiatu Krośnieńskiego za pomysł organizacji plebiscytu.

Jubileuszowy X Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2010 uświetniły występy artystyczne: Gabrysi i Oli Matyka, zespołu tanecznego Gabi z Ośrodka Kultury w Dukli, zespołu tanecznego z Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce, występ pary tanecznej i orkiestry dętej z Targowisk.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali gospodarze Plebiscytu: starosta krośnieński Jan Juszczak i burmistrz gminy Dukla Marek Górak, który powiedział:

Jubileusze mają to do siebie, że zapadają na dłużej w pamięci, byłbym nieskromny gdybym powiedział, że na X Jubileuszowy Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego 2010 wybudowaliśmy halę sportową. Specjalnie jednak nie oznakowaliśmy dojazdu na halę, aby zaproszeni goście mogli zobaczyć, gdzie znajduje się pierwsze pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią boisko na Podkarpaciu. Na którym juz od kilku tygodni trwają treningi drużyn z Podkarpacia i nie tylko.

Więcej zdjęć z plebiscytu w galerii wydarzeń.

Krystyna Boczar-Różewicz

2011-02-25

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.