Wielki Kiermasz Wielkanocny

13 kwietnia w Niedzielę Palmową po raz trzeci został zorganizowany Wielki Kiermasz Wielkanocny, którego celem jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, integracja mieszkańców gminy, przybliżenie kultury tradycyjnej. Podczas kiermaszu na stoiskach przygotowanych przez KGW z Barwinka i Głojsc mieszkańcy mogli skosztować i nabyć specjałów świątecznych w postaci bab wielkanocnych, faszerowanych jajek z chrzanem, ciast itp. Specjalność pani Marii Kołacz z Łęk Dukielskich pascha wielkanocna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Stoiska ze ZS nr 1 i 2 w Dukli na czele z panią Marią Fornal oraz szkoły w Iwli oferowały kartki świąteczne, pisanki, stroiki wykonane przez uczniów. Na stole przygotowanym przez panią Ewę Kaczmarską-Więckowską wraz z dziewczynami z Mszany nabyć można było pięknie zdobione pisanki. Na tegorocznym kiermaszu po raz pierwszy gościło stoisko z żydowskimi specjałami przygotowanymi przez pana Jacka Koszczana. Nie zabrakło także świątecznego gorącego żuru, którym częstowano wszystkich uczestników. Podczas kiermaszu zostali nagrodzeni laureaci Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę, Palmę i Stroik Wielkanocny. Nagrodzonym dyplomy i nagrody wręczał pan Burmistrz Dukli Marek Górak wraz z panią Dyrektor Ośrodka Kultury Małgorzatą Walaszczyk-Faryj. Na koniec pan burmistrz złożył wszystkim życzenia świąteczne, a pani dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu.

Piotr Jakieła

2014-04-16