REJON "DUKLA I OKOLICE" SZLACHETNEJ PACZKI POSZUKUJE WOLONTARIUSZY!

Szlachetna Paczka 2016

Wystartowała rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku potrzeba ich aż 13 700. To rekordowa liczba, największa od 15 lat trwania tego projektu. Także w rejonie "Dukla i okolice" można zostać wolontariuszem. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października przez stronę www.superw.pl

Dukielski rejon zamierza działać już po raz szósty. Przez ostatnie pięć lat jego istnienia znaczna liczba rodzin z naszej, oraz ościennych gmin otrzymała pomoc. Niemniej jednak Szlachetna Paczka nie dotarła do wszystkich potrzebujących. Nadal na naszym terenie są ludzie którzy potrzebują nie tylko wsparcia w postaci darów, ale także wzbudzenia iskierki radości, że gdzieś w świecie są osoby które im kibicują, wierzą iż poradzą sobie w życiu - dla siebie, dla najbliższych. Jest więc to pomoc nie tylko rzeczowa, ale i polegająca na przywróceniu wiary w siebie członków obdarowanej rodziny. SuperW łączą całe grupy ludzi: rodziny, darczyńców i siebie samych wokół idei mądrego pomagania.

Bez wolontariuszy, nie ma Paczki

Aby Szlachetna Paczka mogła funkcjonować, potrzebni są wolontariusze. Bez nich nie będzie Paczki, nie będzie rejonów, nie będzie wsparcia dla prawdziwie potrzebujących. Rola wolontariuszy w Szlachetnej jest kluczowa. Cały projekt bazuje na nich.

SuperW Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy - tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To jedna z ich historii:

Para wolontariuszy przychodzi do domu, w którym mieszka ojciec z 14-letnim synem z wodogłowiem. Siadają, chłopiec ładuje się na kolana dziewczyny, a wolontariusz robi wywiad z ojcem: "Co się stało, że jesteście biedni?". Byli normalną rodziną, urodziło im się chore dziecko, jego żona odeszła po pół roku. On był inżynierem, ale stracił pracę i zaczęli się degradować społecznie. Wolontariusz zapytał: "Czego potrzebujecie?". Na co ten mężczyzna się rozpłakał i mówi: "Ja już niczego nie chcę, najważniejsze, że mnie wysłuchaliście".

Ludzi biednych nikt nie słucha, bo wysłuchanie takich historii to ogromny ciężar. Zresztą, wolontariusze po takich wizytach często nie śpią. Ich życie też się zmienia - 79 % z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Wolontariat, który rozwija

- Paczka pozwoliła mi poznać fantastycznych ludzi - takich samych wariatów jak ja, którym się chce. Chce się wstawać rano, robić niesamowite rzeczy i przenosić góry - mówi Ania, jedna z SuperW. Miałam nadzieję zmienić czyjeś życie, tymczasem zmieniło się moje - podkreśla.

- Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji - podkreśla ks. Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki. Paczkowy wolontariat to taka praca, że kiedy ją skończysz, to jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy.

Zgłoś się już dziś na stronie www.superw.pl

Drużyna świetnych ludzi, realizujących niezwykłe rzeczy zaprasza do wstąpienia w szeregi!

W razie pytań zapraszam do kontaktu:

Magdalena Wołkowicz
Lider Rejonu "Dukla i okolice" projektu SZLACHETNA PACZKA