Manewry jednostek OSP z gminy Dukla

24 września 2016 r. w Tylawie odbyły się manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Dukla i ratowników GOPR.

Na ćwiczenia rozdysponowano samochody GBA Mercedes Atego , SLBus Renault Trafic i QUAD Polaris 500. Działania polegały na zbudowaniu stanowisk wodnych niezbędnych do gaszeniu pożaru lasu w terenie górskim, pomoc i ewakuację przez ratowników GOPR osób poszkodowanych.

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki:
- GOPR Bieszczady (Sekcja Dukla), OSP KSRG DUKLA, OSP KSRG RÓWNE, OSP BARWINEK, OSP TYLAWA, OSP MSZANA, OSP IWLA, OSP GŁOJSCE, OSP ŁĘKI DUKIELSKIE, OSP WIETRZNO.

Sobotnie ćwiczenia nawiązywały do zeszłorocznych manewrów strażackich w trudnym górskim terenie. Scenariusz zakładał ugaszenie płonącego lasu, odszukanie rannych osób, przy wspólnej współpracy jednostek strażackich i GOPR. Ćwiczenia były próbą wypracowania metody najszybszego i najlepszego współdziałania w terenie górskim oraz miały za zadanie poprawę błędów, które pojawiły się podczas zeszłorocznych manewrów.

Więcej zdjęć w galerii...

Anna Chłopecka

2016-09-28