Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Nowelizacja ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej wprowadziła przepis umożliwiający zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego producentom rolnym w przypadku zmian oznaczeń kodów CN oleju napędowego w Nomenklaturze Scalonej wymienionych w ustawie.
Nowelizacja ustawy umożliwia również objęcie zwrotem podatku akcyzowego biopaliwa oznaczonego kodem CN 3824 90 91, wykorzystanego do produkcji rolnej.

Zgodnie z nowymi przepisami, zwrot podatku nie będzie przysługiwał producentom rolnym prowadzącym działalność w formie spółek, które znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Zmieniły się również zasady dotyczące dokumentowania wydatków uprawniających do zwrotu podatku. Od tej pory, kopie faktur stanowiących dowód zakupu oleju napędowego nie będą już wymagały potwierdzenia ich zgodności z oryginałem przez pracownika urzędu gminy lub miasta, a tym samym nie powstanie obowiązek uiszczenia opłaty skarbowej.

Znowelizowane przepisy weszły w życie 13 czerwca 2013 roku.

Z up. Burmistrza
Teresa Głód