PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO I STUDIUM GMINY DUKLA W INTERNECIE

W celu udostępnienia i zapewnienia możliwości wyszukiwania zbiorów i usług danych przestrzennych w ramach Infrastruktury Informacji Przestrzennej, od dnia 18 grudnia 2013r. udostępnione zostały na naszej stronie internetowej www.dukla.pl obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego (MPZP) oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP).

Od tej pory każdy może zapoznać się z kierunkami zagospodarowania przestrzennego Gminy Dukla określonymi na planszy studium oraz z przeznaczeniem terenów i działek ewidencyjnych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Każda plansza graficzna posiada ponadto legendę, która ułatwi odczytywanie symboli na mapach. W celu uaktywnienia legendy, należy w "liście warstw" zaznaczyć okienko: "SUiKZP" lub "MPZP", a następnie odznaczyć okienko : "użytkowanie terenu". Wówczas ukaże się legenda w prawym górnym rogu dla MPZP lub w lewym dolnym rogu dla SUiKZP . Dobierając odpowiednią skalę i przesuwając obraz na ekranie odczytamy umieszczoną legendę zawierającą określenia symboli na mapach.

Plany zagospodarowania przestrzennego dla terenu całej Gminy uchwalone zostały uchwałą Nr XXX/195/05 Rady Miejskiej w Dukli z dnia 11 marca 2005 (opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego Nr 56 poz. 732 z dnia 21 kwietnia 2005 z późniejszymi zmianami).

Zmiana Studium Uwarunkowań i kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Dukla uchwalona została uchwałą Nr XXXVI/191/13 Rady Miejskiej w Dukli z dnia 26 marca 2013r.

Irena Szumlas
Inspektor w Urzędzie Miejskim w Dukli