Działam, poszukuje, odkrywam

Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Wsi Wietrzno "WIATR" nawiązało współpracę z programem partnerskim Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Mlodzieży "Świetlica - moje miejsce". Stowarzyszenie od października 2013 r. realizuje projekt "DZIAŁAM - POSZUKUJĘ - ODKRYWAM", który jest efektem współpracy z programem. Głównym celem programu, a w konsekwencji projektu jest zapewnienie dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Wietrznie miejsca, w którym mogą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i rozwijać się intelektualnie. Projekt realizowany jest w pomieszczeniach świetlicowych w Domu Ludowym w Wietrznie w formie ŚWIETLICY.

W efekcie realizacji projektu pomieszczenia zostały doposażone w nowe atrakcyjne meble oraz w zestawy do prowadzenia doświadczeń, eksperymentów i obserwacji. W przyjemnie zaaranżowanych pomieszczeniach organizowane są zajęcia edukacyjne z zakresu fizyki , chemii, obserwacji przyrodniczych (doświadczenia i eksperymenty dostosowane do wieku uczestników), zajęcia manualne, zajęcia artystyczno-plastyczne, zajęcia z rękodzieła oraz prowadzona jest nauka języków obcych. Świetlica jest czynna na razie dwa razy w tygodniu. W czasie ferii zimowych, oprócz zajęć świetlicowych stowarzyszenie w ramach realizacji projektu zorganizowało dla dzieci i młodzieży wyjazdy do kina, na basen, wyjazd do teatru, do fikolandu oraz na lodowisko.

Ewa Przystasz

2014-02-10