VI Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego na Pustelni św. Jana z Dukli

13 kwietnia 2014 roku na Pustelni św. Jana z Dukli zgromadzili się po raz szósty motocykliści i miłośnicy motocykli na rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta, po której zwyczajem lat ubiegłych poświęcone zostały pojazdy. Przy wiacie na parkingu czekał na uczestników poczęstunek, dobra kiełbaska, pyszny barszcz i coś na słodko.
O godz. 1400 przy klasztorze OO. Bernardynów odbył się pokaz stuntu motocyklowego, widowisko kaskaderskie będące sztuką opanowania motocyklu, dla odważnych.
Pomysłodawcą organizacji zlotu motocyklowego jest Tomasz Czajkowski, który w 2009 roku zebrał grupę motocyklistów i poddał propozycję rozpoczęcia sezonu motylkowego na Pustelni św. Jana z Dukli. Pierwsze spotkanie w kwietniu 2009 roku liczyło ok. 50 osób, drugie nie wiele większe ze względu na ogłoszoną na dzień 11 kwietnia 2010 żałobę narodową. Kolejne lata liczyły setki pasjonatów dwóch kółek. Zloty trwają i mam nadzieję, że żadne przeciwności nie wykruszą wspaniałej idei o rozpoczynaniu sezonu motocyklowego w miejscu, z którego warto wystartować.

Więcej zdjęc na stronie Pana S. Olszyka

B.Pudło