Ziemia na której stoimy jest przesiąknięta i nabrzmiała świętością Jana z Dukli

31 maja 2014 roku w Sanktuarium św. Jana z Dukli w Dukli odbyła się uroczystość 600 lecia urodzin św. Jana z Dukli. Tłumy wiernych uczestniczyły we mszy św. jubileuszowej z okazji 600 lecia urodzin św. Jana z Dukli, której przewodniczył metropolita przemyski ks. abp. Józef Michalik. We mszy św. uczestniczył ks. arb. Mokrzycki ze Lwowa, który powiedział o naszym świętym: To nie był przeciętny zakonnik, wydaje się , że ciągle poszukiwał czegoś doskonalszego, zawsze chciał czegoś więcej i oczekiwał od siebie doskonalszej formy naśladowania Chrystusa.

W uroczystościach wzięły udział władze gminy z burmistrzem Markiem Górakiem na czele, radni Rady Miejskiej w Dukli z przewodniczącym Rady Andrzejem Dziedzicem na czele, radni powiatu krośnieńskiego z przewodniczącym Andrzejem Krężałkiem, włodarze sąsiadujących gmin, radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego, posłowie i senatorowie, władze kościelne i zakonne, pani prof. Elżbieta Starosławska z pracownikami Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, które od 2010 roku nosi imię św. Jana z Dukli. Przed rozpoczęciem uroczystości burmistrz Dukli Marek Górak odczytał list z okazji 600 lecia urodzin św. Jana z Dukli, który przesłał prezydent RP Bronisław Komorowski i marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Postać św. Jana z Dukli jest niezwykła i więcej napiszę o Nim w lipcowym numerze Dukli.pl Podczas mszy jubileuszowej został poświęcony nowy sztandar Zespołu Szkół nr 2 w Dukli im. Św. Jana z Dukli.

2014-06-11