Piknik w dukielskim przedszkolu

7 czerwca 2014 r po raz drugi w Przedszkolu Gminnym w Dukli odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Grono Pedagogiczne oraz Radę Rodziców Przedszkola. Impreza ta łączyła w sobie Święto Rodziców oraz Dzień Dziecka. Przygotowania do niej trwały już od kilku tygodni, jednak wysiłek się opłacał, gdyż zabawa była na sto dwa!

Piknik rozpoczęto występami artystycznymi. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przedstawiły program dla swoich rodziców z okazji Ich święta. Były piosenki, wiersze i piękne tańce. Po wspólnych życzeniach i wręczeniu laurek zaczęła się prawdziwa zabawa prowadzona przez panią wodzirej. Dzieci wraz z rodzicami brały aktywny udział w licznych konkursach i zabawach. Wszyscy uczestnicy byli nagradzani drobnymi upominkami. Wiele radości sprawiły niespodzianki, które kryły się pod cegiełkami wartościowymi jak również nagrody główne jakie trafiły do rąk siedmiu szczęśliwców. Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zabawki, trampolina, basen z kulkami i stoisko, na którym można było umalować sobie twarz. Nie zabrakło także grillowanych kiełbasek, słodkich ciasteczek, waty cukrowej i napojów.

Cały czas dopisywała nam pogoda, wilczy apetyt i dobry humor. Oprócz świetnej zabawy piknik przyniósł nam dodatkową korzyść - za zebrane środki doposażymy mały plac zabaw.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i aktywny udział w Pikniku a w szczególności tym, którzy bezpośrednio przyczynili się do jego zorganizowania. Podziękowania należą się również sponsorom, restauracji "Ziko", Ośrodkowi Kultury w Dukli, Muzeum Historycznemu w Dukli, Gospodarce Komunalnej, Pani Katarzynie Rąpale i Pani Katarzynie Jasińskiej-Boruli za ciekawe malowanie twarzy dzieciom jak i Pani Magdalenie Konop za uwiecznienie tych pięknych chwil na zdjęciach.

Takie spotkania niewątpliwie integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny - III Piknik. Do zobaczenia za rok !

Galeria zdjęć...

Alicja Jaworska