IV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Łękach Dukielskich

6 stycznia br. odbył się w Łękach Dukielskich Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorami Przeglądu byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne "Jedność" z Łęk Dukielskich, Ośrodek Kultury w Dukli oraz parafia pw. NSPJ w Łękach Dukielskich.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana przez Zdzisława Babiarza - proboszcza parafii pw. NSPJ w Łękach Dukielskich, o. Micheasz Okoński-gwardiana klasztoru w Dukli oraz ks. Andrzeja Bienia z Radia Fara.

W przeglądzie wzięło udział 21 zespołów z powiatu krośnieńskiego: zespół folklorystyczny "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, zespół śpiewaczo-obrzędowy "Rogowice" z Rogów, zespół śpiewaczy "Nadzieja" ze Zręcina, zespół śpiewaczy "Seniorzy" ze Świerzowej, zespół śpiewaczy "Chorkowianie" z Chorkówki, zespół śpiewaczy "Bobrzanie" z Bóbrki, zespół śpiewaczy "Jutrzenka" z Kopytowej, zespół śpiewaczy "Wietrznianki", zespół śpiewaczy "Wrocanianki" z Wrocanki, zespół śpiewaczy "Odrzykonianki" z Odrzykonia, zespół śpiewaczy "Przybowianki" z Przybówki, zespół śpiewaczy "Impresja" z Łączek Jagiellońskich, zespół wokalny "Prządki" z Odrzykonia, zespół śpiewaczy "Ustrobianki" z Ustrobnej, dziecięcy zespół pieśni i tańca "Bobrzanie" z Bóbrki, zespół teatralno-obrzędowy "Równianie" z Równego, zespół "Mali Łęczanie" z Łęk Dukielskich, zespół obrzędowo - śpiewaczy "Szarotka-Duklanie", zespół ludowy "Mali Lubatowianie", zespół ludowy "Młodzi Lubatowianie" oraz dorosły zespół ludowy "Lubatowianie".

Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowe upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Spotkanie zakończyła kolacja połączona ze wspólnym kolędowaniem.

Opracowała na podstawie artykułu Henryka Kyca
Barbara Pudło