Turniej Wiedzy o Dukli

11 czerwca br. w Zespole Szkół nr 1 w Dukli odbył się Turniej Wiedzy o Dukli klas II. Turniej organizowany jest od kilku lat i zawsze wśród jego uczestników budzi wiele emocji.

W tym roku do turnieju przygotowywały dzieci wychowawczynie klas drugich panie Renata Cieśla i Renata Jakieła, z pewnością pomagali również rodzice. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wszyscy uczniowie pisali test i 15, którzy najlepiej go napisali wzięło udział w drugim etapie - ustnym. Tu oprócz wiedzy trzeba było umieć panować nad stresem. W drugim etapie konkursu wzięli udział: Julia Belczyk, Martyna Belczyk, Zofia Derwich, Daniel Gołąbek, Oliwia Grelińska, Wiktoria Jakieła, Kamil Markuszka, Seweryn Nycz, Bartłomiej Pasterczyk, Wiktoria Siuta, Stanisław Stojak, Jakub Szyndak, Zuzanna Torba, Aleksandra Woźnica, Gracjan Wszołek.

W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Jakub Szyndak - 1. miejsce, 2. miejsce zajęła Julia Belczyk, a 3. miejsce Seweryn Nycz. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratuluję zdobytej wiedzy o Dukli i umiejętności jej przekazania jurorom. W jury zasiadali: dyr Jerzy Pęcak, Renata Cieśla i

Krystyna Boczar-Różewicz.

2013-06-20