Będzie służyć nam i następnym pokoleniom

22 listopada 2013 roku w Ośrodku Kultury w Dukli odbyło się uroczyste otwarcie sali widowiskowo-kinowej, remont której trwał prawie 2 lata.

Remont sali przeprowadzony był w ramach projektu pt. "Remont sali widowiskowo-kinowej Ośrodka Kultury w Dukli" współfinansowanego przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich działanie "Odnowa i Rozwój Wsi". Przybyłych na uroczystość gości powitała Małgorzata Walaszczyk-Faryj dyrektorka Ośrodka Kultury w Dukli.

Jestem bardzo wzruszony, że jest mi dane otworzyć salę widowiskowo-kinową Ośrodka Kultury w Dukli. Sala służyć będzie nam i następnym pokoleniom. Remont trwał długo, ale efekty możemy zobaczyć: piękne i staranne wykończenie, ładne i wygodne fotele, nagłośnienie z najwyższej półki. Remont jest trudniejszym przedsięwzięciem budowlanym niż budowa od podstaw. Nie wiemy bowiem jaki będzie stan remontowanego obiektu przed rozpoczęciem prac. Dlatego też remont sali trwał długo, ale warto było czekać - powiedział burmistrz Dukli Marek Górak. Nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez burmistrza i dyrektorkę Ośrodka Kultury w Dukli. Głos zabrał również przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Dziedzic. Przywitał przybyłych na uroczystość, pogratulował wszystkim zaangażowanym w realizację remontu i życzył mieszkańcom miłego spędzania czasu wolnego w nowym obiekcie, a Ośrodkowi Kultury dobrej pracy. Gratulacje złożył również starosta krośnieński Jan Juszczak i pani Grażyna Ostrowska - kierownik Wydziału Promocji w starostwie krośnieńskim. W otwarciu wziął udział ks. proboszcz Stanisław Siara z dukielskiej fary, poświecił nowy obiekt i powiedział, że dla człowieka potrzebna jest nie tylko strawa dla ciała, ale także dla ducha, a tą strawą będą wydarzenia odbywające sie właśnie w otwartym obiekcie.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy z zaprzyjaźnionych ośrodków kultury: ze Świerklan i Jastrzębia Zdroju ze Śląska, z Sędziszowa Małopolskiego, z ościennych zaprzyjaźnionych ośrodków kultury z: Miejsca Piastowego, Iwonicza-Zdroju, Rymanowa. Przybyli również wieloletni pracownicy kina "Promień" Zofia Ukleja i Karol Gieroń

Po oficjalnych wystąpieniach rozpoczął się program artystyczny. Ogromne brawa zebrały dzieci ze szkółki baletowej, funkcjonującej od roku przy Ośrodku Kultury w Dukli i Zespół "Step" prowadzony przez instruktora OK Norberta Uliasza. Zaśpiewały Arleta Urbańska, Katarzyna Makoś i Gabriela Matyka. W świat opery wprowadziła gości. Aleksandra Dyl z Państwowej Szkoły Muzycznej w Krośnie. Utwory wykonane na akordeonie przez Szymona Faryj oklaskami zostały przyjęte przez publiczność. Program artystyczny zakończył Zespół Szarotka-Duklanie, który na okoliczność otwarcia przygotował stosowny program artystyczny. Program został przyjęty dużymi brawami.

Uroczystość otwarcia Sali widowiskowo-kinowej połączona była z otwarciem wystawy fotograficznej "Dukla na starej fotografii". Organizatorzy przygotowali dla gości skromny poczęstunek.

2013-11-28