Zimowy obóz sekcji piłki nożnej MOSiR Dukla

Od 21 - 24.01.2014 r. chłopcy z sekcji piłki nożnej MOSiR Dukla po raz kolejny przebywali na zimowym obozie dochodzeniowym. Udział w obozie wzięło 28 zawodników z roczników 2006 - 2003. Obóz odbywał się przez cztery dni, młodzi piłkarze przebywali na obiektach MOSiR- u od godz. 9 00 - 15 00 gdzie , trenowali, brali udział w konkursach, grali turnieje oraz spędzali czas grając w bilard i Xbox.

Pierwszy dzień obozu został rozpoczęty od wyjaśnienia planu obozu oraz zasad jakie panowały podczas zajęć. Na pierwszym treningu chłopcy wykonywali ćw. gimnastyczne oraz ogólno-rozwojowe. Po treningu przyszedł czas na konkurs rysunkowy w którym, zwyciężył Sysak Karol, drugie miejsce zajął Moszyczyński Norbert a trzecie Nycz Seweryn. Następnie przyszedł czas na ciepły posiłek i odpoczynek. Pierwszy dzień obozu został zakończony drugim treningiem gdzie chłopcy doskonalili panowanie nad piłką i grę 1 x 1, 2 x 2. Drugi dzień obozu został rozpoczęty od treningu gimnastycznego i koordynacyjnego. Po treningu na chłopców czekał ciepły obiad i odpoczynek. Po południu zamiast drugiego treningu dla chłopców został przygotowany turniej ligi mistrzów na którym, dzieci wybierały nazwy drużyn biorące udział w tegorocznej Champions League. Trzeci dzień obozu rozpoczął się od gimnastyki oraz gier i zabaw następnie chłopcy odpoczywali podczas gry w bilard i Xbox. Po obiedzie na chłopców czekał trening na którym, doskonalili podania, przyjęcia, zwody i strzały.

W Czwarty dzień obozu tradycyjnie dla chłopców zostały przygotowane niespodzianki, tym razem był to wyjazd do kina "Sokół" w Krośnie na film "Robaczki z Zaginionej Doliny" i basen. Na Pływalni chłopcy szaleli przez dwie godziny na małym brodziku oraz zjeżdżalni a bardziej odważni i lepiej pływający próbowali swych sił na dużym basenie pod okiem trenera.

Po wodnych szaleństwach przyszedł czas na powrót do Dukli, obiad i zakończenie obozu które, odbyło się w restauracji Ziko. Młodzi piłkarze sekcji MOSiR za ukończenie i zaangażowanie podczas obozu zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami.

Daniel Ożga

2014-02-13