Podkarpaccy przedsiębiorcy na targach w Miami

W dniach 2-5 czerwca w Miami na Florydzie odbyły się 35. Międzynarodowe Targi CAMACOL. Wzięli w nich także udział podkarpaccy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu województwa na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem. Udział w targach wpisuje się w starania o uruchomienie lotniczych połączeń cargo z Rzeszowa do Miami. W targach chętny udział brali przedsiębiorcy z Podkarpacia, wśród których byli między innymi przedstawiciele firm z branży lotniczej, a także osoby reprezentujące działające w naszym województwie klastry (energia odnawialna, jakość życia, rolno-spożywczy, Informatyka Podkarpacka). Podkarpacką branżę rolno-spożywczą zwłaszcza producentów ekologicznych reprezentował m. in. dukielski przedsiębiorca p. Paweł Krajmas, prezes stowarzyszenia Polska Ekologia.

"Nasze województwo ma wielki potencjał i trzeba go umiejętnie wykorzystać. Jesteśmy liderem, jeżeli chodzi o przemysł lotniczy, posiadamy też nowoczesne lotnisko, a to są ważne atuty, które musimy umiejętnie zagospodarować" - tłumaczył udział marszałek Władysław Ortyl.

Oprócz Podkarpacia w targach brali udział przedstawiciele z województwa dolnośląskiego, lubuskiego, podlaskiego oraz z Gliwic. Wszystkie firmy obecne na targach miały możliwość uczestniczenia w zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki i Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Waszyngtonie konferencji "Poland - United States - Latin America Business Opportunities" oraz w wydarzeniu promocyjno-networkingowym, która odbyła się we wtorek 3 czerwca.

Program targów obejmował seminaria, panele dyskusyjne, sesje plenarne a przede wszystkim bezpośredni kontakt z przedstawicielami biznesu z obu Ameryk.

Targi Camacol to największe coroczne forum izb gospodarczych obu Ameryk, organizacji handlowych oraz rządowych agencji zajmujących się wymianą towarów i usług.

Ĺšródło i foto:

opracował: K. Krowicki