baner-dustaw

baner-mpolski

II Zawody Rowerowe MTB w Wietrznie

Anna Skalniak i Arkadiusz Krzesiński najlepsi

5 października br. w Wietrznie odbyły się II Zawody Rowerowe MTB- edycja jesienna. Bardzo dobrze oznakowana 31 kilometrowa trasa przebiegała przez tereny leśne w okolicy Wietrzna, Bóbrkę, Pałacówkę, Kobylany oraz Myszkowskie. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli oraz Gmina Dukla. W wyścigu głównym wzięło udział 100 zawodników: kobiet i mężczyzn. 18 osób z kategorii Junior ścigało się na dystansie 10 km. Najszybszy z mężczyzn był Arkadiusz Krzesiński (Żbik Komańcza) i trasę wyścigu głównego pokonał w 1 godzinę 23 minuty i 39s. Wśród kobiet tryumfowała Anna Skalniak (MTB Klimek Team), trasę pokonała w 2 godziny 5 minut i 30s. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył MTB MOSiR Dukla.

Oprócz rywalizacji juniorów i seniorów odbyły się wyścigi dziecięce. Na starcie stanęło 38 zawodników. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz pamiątkowe nagrody.

Klasyfikacja w wyścigach dziecięcych:

• Kategoria do 4 lat (ur. do 2009 r.) chłopcy
I miejsce: Fabian Radzik (Gorlice) czas 22 sek.
II miejsce: Mikołaj Klaczkowski (KlaczBike Team) czas 30 sek.

• Kategoria do 4 lat (ur. do 2009 r.) dziewczynki
I miejsce: Julia Deptuch (Rymanów Zdrój) czas 45 sek.
II miejsce: Izabela Marek (Iwonicz Zdrój) czas 50 sek.

• Kategoria od 5 do 7 lat (ur. 2008-2006 r.) chłopcy
I miejsce: Kamil Łuszcz (Bukowsko) czas 30 sek.
II miejsce: Sebastian Garbowski (Klimkówka) czas 31sek.
III miejsce: Mateusz Farbaniec (Rymanów Zdrój) czas 32 sek.
Pozostali uczestnicy wyścigu: Wiktor Jeż (Jedlicze Team), Borys Klaczkowski (KlaczBike Team), Miłosz Krowicki (Dukla), Bartosz Cupryś (Rebike Impulse Team), Oskar Karczyński (UKS MTB MOSiR Sanok), Kamil Marek (Iwonicz Zdrój)

• Kategoria od 5 do 7 lat (ur. 2008-2006 r.) dziewczynki
I miejsce: Zuzanna Krowicka (Dukla) czas 36 sek.
II miejsce: Malwina Kwiatkowska (Klimek Krynica Zdrój) czas 1:30 sek.

• Kategoria od 8 do 10 lat (ur. 2005-2003 r.) chłopcy
I miejsce: Szymon Niezgoda (MTB MOSiR Dukla) czas 1:55 sek.
II miejsce: Filip Karczyński (MTB MOSiR Sanok) czas 1:57 sek.
III miejsce: Arkadiusz Winiarczyk (Olimpia Przemyśl) czas 1:59 sek.
Pozostali uczestnicy wyścigu: Filip Gajdek (Rzeszów), Olaf Szwast (MTB MOSiR Dukla), Tomasz Jadczyszyn (MTB MOSiR Sanok)

• Kategoria od 8 do 10 lat (ur. 2005-2003 r.) dziewczynki
I miejsce: Martyna Łuszcz (Bukowsko) czas 2:15 sek.
II miejsce: Julia Gołąbek (MTB MOSiR Dukla) czas 2:18 sek.
III miejsce: Iga Urban (MTB MOSiR Dukla) czas 2:20 sek.
Pozostali uczestnicy wyścigu: Anna Winiarska (Olimpia Przemyśl), Olga Szwast ( MTB MOSiR Dukla), Julia Jeż (Jedlicze Team), Samanta Krzesińska (Żbik Komańcza), Aleksandra Opałka (MTB MOSiR Dukla), Amelia Jadczyszyn (MTB MOSiR Sanok)