Młodzi Piłkarze z MOSiR Dukla Najlepsi na Własnej Hali

09.02.2014 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli organizował na hali "Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR Dukla - Rocznik 2003 i Młodsi". Do Dukielskiego turnieju zgłosiło się siedem drużyn, Ekoball Sanok który, wystawił dwie drużyny, AP Jasło , MOSiR Brzozów, UKS Wojak Wojaszówka oraz MOSiR Dukla I i MOSiR Dukla II. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, mecz trwał trzynaście minut wiec do rozegrania było aż dwadzieścia jeden spotkań co sprawiło że wszystkie dzieci, które przybyły na turniej mogły zaprezentować swoje umiejętności. Dla najlepszych drużyn i zawodników turnieju zostały przygotowane okazałe puchary, statuetki oraz nagrody, a każda z uczestniczących drużyn otrzymała pamiątkowy puchar. Rywalizacja przebiegała w miłej, sportowej atmosferze nie brakowało też twardej walki, składnych akcji oraz pięknych bramek.

Zwycięzcą turnieju okazała się nasza drużyna MOSiR Dukla I która, odniosła zwycięstwa we wszystkich spotkaniach zdobywając komplet punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska Jasło z dorobkiem trzynastu punktów. Trzecie miejsce zajęła drużyna MOSiR Brzozów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Bugała (AP Jasło), najlepszym strzelcem został Jakub Stanosz (MOSiR Dukla I ) - 11 bramek a najlepszym bramkarzem wybrany został Seweryn Nycz ( MOSiR Dukla I ).

Bardzo udany turniej dla naszej I drużyny, która Bardzo dobrze rozpoczęła zmagania na dukielskiej hali gromiąc w meczu otwarcia Ekoball Sanok II 6 : 0. W następnym meczu z mocnym przeciwnikiem z Brzozowa wygraliśmy 1 : 0 po zaciętym meczu . Mecz z Wojakiem Wojaszówka wygrywamy 5 : 1 po bardzo dobrym początku, w którym strzelamy szybko trzy bramki i kontrolujemy przebieg spotkania następnie gramy mecz po miedzy naszymi drużynami i pierwsza drużyna gromi młodszych i mniej doświadczonych kolegów aż 10 : 1. W kolejnym meczu pierwsza drużyna, w którym stawką jest pierwsze miejsce w turnieju spotyka się z AP Jasło, po dramatycznym meczu wygrywamy 1 : 0 głównie dzięki świetnym paradom w bramce Seweryna Nycza, który raz po raz w końcówce meczu chronił nas przed utratą bramki. W ostatnim spotkaniu zwyciężamy z Ekoballem I 2 : 1.

Nasza druga drużyna rozpoczyna zawody bardzo dobrze od zwycięstwa 1 : 0 nad Ekoballem Sanok I jednak w kolejnych meczach było widać brak doświadczenia w takich turniejach i wyniki z meczu na mecz były gorsze, co sprawiło że w całym turnieju zgromadziliśmy tylko jedną wygraną miejmy nadzieje, że z turnieju na turniej chłopcy z drugiej drużyny będą prezentować się coraz lepiej.

Szczegółowe wyniki turnieju w serwisie mosir.dukla.pl...

Daniel Ożga

2014-02-14