Dukla w starej fotografii

W ZS nr 2 w Dukli obejrzeć można wystawę Dukla w starej fotografii. Składają się na nią pięknie zachowane zdjęcia przedwojennej Dukli w dużym formacie udostępnione przez p. Jacka Koszczana prezesa stowarzyszenia Sztetl Dukla. Zobaczyć także można archiwalne zdjęcia z pustelni świętego Jana i wygląd pustelni dzisiaj, złotą studzienkę, Duklę w czasie II wojny światowej, kościół parafialny im. świętej Marii Magdaleny oraz klasztor Bernardynów. Wystawę wzbogaca giełda książki.

W przygotowaniach wystawy brało udział wiele osób, którym należą się podziękowania. Aranżację i rozbudowę wystawy wykonała młodzież z klasy III LO pod opieką p. Andrzeja Szwasta. Dziękujemy też pani Marii Fornal oraz panom: konserwatorom Andrzejowi Wójtowiczowi, Kazimierzowi Kargulowi, fotografowi Juliuszowi Stoli oraz Jarosławowi Drobiniakowi. Przy pracach technicznych pomagała także młodzież gimnazjalna. Pomysłodawcą wystawy jest koło historyczne pod opieką p. Stanisława Kality.

Wystawa jest dostępna w czytelni szkolnej. Zapraszamy serdecznie także mieszkańców miasteczka i gminy.

2013-04-05