Dożynkowe świętowanie

Święto dożynkowe w Tylawie 15 sierpnia br. rozpoczęła msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, po której korowód dożynkowy z wieńcem udał się na plac przy Domu Ludowym. Mieszkańców Tylawy i zaproszonych gości przywitała przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Tylawie Aneta Gęborys, sołtys Tylawy Grzegorz Jadach i radny Bohdan Gocz. W programie dożynek był koncert zespołu folkowego Burjan, który rewelacyjnie prezentuje muzykę łemkowską, wybory małej miss, przyśpiewki, pokaz akcji ratowniczej przygotowany przez OSP Tylawa na czele z prezesem Stanisławem Bauerem, konkursy oraz wspólna zabawa z zespołem Jabadu Podczas dożynek nie brakowało wypieków i nalewek przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń.

Organizatorem Dożynek było Koło Gospodyń Wiejskich z Tylawy oraz sołtys Tylawy. Za trud włożony w przygotowanie święta należą się im słowa uznania. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za wsparcie a mianowicie: Podkarpackiemu Banku Spółdzielczemu w Dukli, Przedsiębiorstwu Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie, Kołu Łowieckiemu "Rogacz", Nadleśnictwu Dukla, Zakładom Mięsnym "Jasiołka" oraz Ośrodkowi Kultury w Dukli za udostępnienie nagłośnienia i sceny.

Zdjęcia w galerii...

Barbara Pudło