Ostatnie rozdanie

Mimo iż dobiega koniec perspektywy finansowej 2007-2013r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego i kończą się nabory wniosków gminie Dukla udało się jeszcze pozyskać dofinansowanie na realizacje dwóch ważnych projektów. Pierwszy z nich to projekt pod nazwą: Ochrona walorów środowiskowych Gminy Dukla poprzez zmniejszenie emisji szkodliwych związków do atmosfery. Polegał on będzie na wykonaniu termomodernizacji tj. docieplenia ścian i stropów na budynkach Zespołu Szkól nr 1 w Dukli oraz Zespołu Szkół Publicznych w Równem oraz dociepleniu budynku Urzędu Miejskiego w Dukli (starej części przed rozbudową) - co zostało już wykonane. Ponadto w ZS nr 1 w Dukli zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania. Działania te pozwolą na obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem tych obiektów. Całkowita wartość projektu: 880 809 PLN Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 726 100 PLN Przekazanie placów budowy nastąpiło jeszcze we wrześniu br., a planowany termin zakończenia realizacji całego zadania to III kwartał 2014r.

Drugim realizowanym zadaniem dotyczącym zaopatrzenia wsi w wodę jest projekt: Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Wietrzno, Zboiska, Równe i Cergowa.

Całkowita wartość projektu: 1 782 053 PLN

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 113 104 PLN.

Projekt polegał będzie na budowie wodociągu w części Wietrzna nie posiadającej wodociągu (od Zboisk) , sieci w Zboiskach, Równem Popardach oraz części Cergowej od Równego do mostu w Zboiskach. Zmodernizowane zostanie także ujęcie i stacja uzdatniania wody oraz przepompownia znajdujące się w Wietrznie. Łączna długość planowanej sieci ma wynieść 8750 m. Przekazanie placu budowy Wykonawcy odbyło się we wrześniu 2013r., a zakończenie prac zaplanowano także na III kwartał 2014 r.

Piotr Świder
2013-10-24