Doradcy zawodowi z krośnieńskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dukli

26 marca br. odbyły się warsztaty poszukiwania pracy, w których uczestniczyli podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dukli. Zajęcia przeprowadzone zostały w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dukli.
Grupa uczestników została wybrana przez MOPS w Dukli.

Zadaniem doradców zawodowych było zdiagnozowanie problemów zawodowych każdego z uczestników oraz przeprowadzenie zajęć grupowych, na których omówione zostały zagadnienia dotyczące rynku pracy

Celem zajęć było zapoznanie uczestników z typowym i pożądanym podejściem do poszukiwania pracy, wyposażenie ich w podstawową wiedzę dotyczącą aktywnych metod poszukiwania pracy, przygotowanie do procesu planowania przyszłości zawodowej oraz kształtowanie aktywnej postawy w procesie pozyskiwania informacji o rynku pracy i możliwościach zatrudnienia.
Podczas zajęć doradcy akcentowali konieczność przygotowania się do zmian na rynku pracy, tak by móc aktywnie w nim uczestniczyć. Podkreślali znaczenie umiejętności stawiania czoła wyzwaniom współczesnego rynku pracy.
Efektem zajęć jest nabycie i pogłębienie praktycznych umiejętności związanych z samodzielnym, skutecznym i efektywnym poszukiwaniem pracy.

Niezależnie od poruszanych tematów, doradcy szczegółowo omówili zakres tematyczny wszystkich porad grupowych i zajęć aktywizacyjnych realizowanych w Centrum, zachęcając do korzystania z nich.

Zajęcia grupowe zapoczątkowały współpracę krośnieńskiego Centrum z MOPS w Dukli na rzecz pomocy w aktywizacji osób pozostających bez zatrudnienia.

Małgorzata Bacher
WUP Rzeszów