Dni św. Jana z Dukli w przedszkolu

Ogłoszenie przez Sejm RP roku 2014 Rokiem św. Jana z Dukli stało się okazją do zorganizowania w naszym przedszkolu uroczystości ku czci św. Jana z Dukli.

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały piękny program artystyczny. Składał się on z wierszy, piosenek, tańca oraz inscenizacji pt.: " Żywot św. Jana z Dukli". Cały program został przedstawiony najpierw dla rodziców (10.04) a następnego dnia (11.04) dla zaproszonych gości.

Na uwagę zasługuje fakt, że większość tekstów była autorstwa naszych nauczycielek a sama dekoracja sali wprowadzała wszystkich w niepowtarzalny nastrój. Występ dostarczył wszystkim zebranym wielu przeżyć, wrażeń, wzruszeń i emocji a dla dzieci był okazją do przybliżenia postaci św. Jana z Dukli. Z uwagi na to, że występ bardzo się podobał, przedstawienie będzie kontynuowane po okresie świątecznym dla dzieci z klas O-III, emerytowanych nauczycieli w naszej sali gimnastycznej a dla szerszej publiczności niebawem w sali kinowej.

Serdecznie zapraszamy!

Alicja Jaworska