Dzień Patrona na Puszczy

3 października ZS nr 2 obchodził Dzień Patrona. Uczniowie i nauczyciele udali się na Puszczę świętego Jana z Dukli na Górę Zaśpit w Trzcianie. Dyrektor szkoły Jan Drajewicz powitał wszystkich przybyłych i podkreślił cechy świętego Jana z Dukli, na których młodzież powinna się wzorować. Przede wszystkim powinna to być pokora. Powinniśmy dostrzegać wartości w drugim człowieku, dostrzegać jego możliwości i dać mu szansę. Dyrektor życzył aby ten dzień był dla wszystkich radosnym przeżyciem. Zapewne święty Jan, który sobie to miejsce tak bardzo upodobał, jest z nami. Każdy z nas potrzebuje darów nadprzyrodzonych w swoim życiu i w swoim sercu, prośmy o to wszystko czego potrzebujemy do szczęścia tego doczesnego, ale także wiecznego. Módlmy się za nas wszystkich tu zgromadzonych, powiedział na początku Eucharystii ks. Marek Frączek. W krótkiej homilii o. Eugeniusz Kaczor zwrócił uwagę na krzykliwy świat, w którym żyjemy, na potrzebę zadumy i refleksji nad naszym życiem. Po Mszy Świętej nauczyciel historii Stanisław Kalita przedstawił prelekcję o życiu i kulcie świętego Jana z Dukli. Zaprezentował zdjęcia z Puszczy, z Dukli okresu przedwojennego oraz niemalże z całej Polski świadczące o wielkim kulcie naszego Patrona. Następnie uczniowie i nauczyciele pisali quiz z wiedzy o świętym Janie. Nagrodą dla najlepszej klasy są 3 dni wolne od pytania, wiec było o co walczyć. Nagrody rzeczowe ufundowali także ojcowie Bernardyni. Poziom był bardzo wysoki i wszyscy popisali się bardzo dużą wiedzą na temat naszego patrona. Następnie była ciepła zupa i pieczona kiełbaska. Pierwsze miejsce zajęła klasa I LO, drugie IIIB, trzecie IIIC.

S. Kalita

2011-10-10