Maraton rowerowy

Cyklokarpaty w Dukli

Cyklokarpaty to największa cykliczna impreza rowerowa dla amatorów rowerów górskich. W roku 2013 organizatorzy maratonów rowerowych Cyklokarpaty przygotowali dla uczestników 10 etapów - 10 miast organizowało kolejne etapy. Rozpoczął Przemyśl 27 kwietnia. Zakończy Jasło 14 września.

21 lipca br. Dukla była kolejnym, siódmym już w tym roku miastem tegorocznej edycji Cyklokarpatów. Aż 354 zawodników wzięło udział w 3 kategoriach konkursowych. Jak to bywa na Cyklokarpatach trasy były niełatwe i zawodnicy mieli do pokonania w kat. hobby - 17 km, w kat. mega - 41 km, w kat. giga - 61 km. Kiedy zawodnicy pokonywali trudne trasy Stanisław Jagiełło, dziennikarz prowadzący w tym roku Cyklokarpaty rozmawiał z burmistrzem Dukli Markiem Górakiem o atrakcjach turystycznych gminy Dukla i z dyrektorem dukielskiego MOSiRu Michałem Szopą o ofercie ośrodka i imprezach sportowych organizowanych w Dukli.
W kategorii Hopen zwycięzcą został Adam Kawula z Azbest Racing Brigade. Reprezentanci MTB MOSiR Dukla spisali się znakomicie Michał Szczurek był czwarty, a Krystian Gosztyła piąty. Trasa była bardzo dobrze przygotowana z wieloma podjazdami, niełatwa, miejscami było błoto, niestety deszcz to siła wyższa - powiedział zwycięzca kategorii hobby Adam Kawula. Trasa była świetnie przygotowana, jestem zadowolony ze swojego wyniku - powiedział Krystian Gosztyła reprezentujący MTB MOSiR Dukla. W kategorii Mopen zwyciężył Krzysztof Łopata z Mileniumm Hall Piaseczno Team, a w kategorii Gopen zwyciężył Albert Głowa z JMP.race, drugi był Albert Krzesiński z Żbik-Komańcza.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy pokonania trasy i swoich słabości. Ale organizatorom należą sięę wielkie brawa i słowa uznania. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dyrektor i pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wykonali wielka pracę.
Szczegółowe wyniki na stronach internetowych Cyklokarpat.
Więcej zdjęć w galerii ...

2013-07-30