Karolina Folcik zwyciężczynią Olimpiady

Po raz kolejny uczniowie szkół gimnazjalnych archidiecezji przemyskiej biorą udział w Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach. Olimpiada, mająca na celu przybliżenie młodzieży postaci bliskich nam świętych, zorganizowana została już po raz 14. przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Edycja tegoroczna - z racji obchodzonego Roku Jubileuszowego - poświęcona jest osobie św. Jana z Dukli.

W czwartek, 20 lutego 2014 roku, w sześciu archiprezbiteratach odbył się już II etap Olimpiady. W sumie wzięło w nim udział ponad 260 gimnazjów, laureatów szkolnych eliminacji. Spośród tych 260 osób - 94 uczestników to przedstawiciele archiprezbiteratu krośnieńskiego. Miejscem olimpiady dla tego archiprezbiteratu stała się ojczyzna jej bohatera - Dukla. Intelektualne potyczki poprzedziła Msza Święta w Sanktuarium św. Jana.

Po Mszy Świętej uczestnicy udali się do Zespołu Szkół w Dukli, gdzie odbyła się właściwa część Olimpiady. Test... 60 min i 64 punkty możliwe do zdobycia...
Wyniki II etapu Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, w tym roku o św. Janie z Dukli:

Karolina Folcik (Gimnazjum w Lubatowej ks. Artur Jaroń) - 1. miejsce 62 pkt.
Aleksandra Korzeń (Gimnazjum w Lubatowej ks. Artur Jaroń) - 2.
Manuela Niziołek (Gimnazjum w Jaśliskach s.Helena Łukasik) -3.
Angelika Szafran (Gimnazjum w Haczowie ks. Sławomir) -4.
Faustyna Haznar (Szkoła Muzyczna w Krośnie ks. Mariusz Śliwa) -5.
Marcelina Kozicka -6.
Julia Pytera -7.
Joanna Kobak -8.
Maciej Zajdel -9.
Szymon Marosz 43 pkt - 10.

2014-02-28