"Matematyka jest jak kurz... jest wszędzie i już!"

To myśl przewodnia VI Gminnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Matematyki- Junior-Równe 2014", który odbył się 5 lutego br. w Zespole Szkół Publicznych w Równem. Organizatorem tego przedsięwzięcia była p. Dorota Szczurek, która po 5-letniej przerwie postanowiła wznowić matematyczne emocje i zdrową rywalizację. W konkursie uczestniczyło 31 gimnazjalistów z : Dukli, Głojsc, Iwli, Jasionki i Równego. Jego celem była integracja młodzieży gimnazjalnej oraz wyłonienie talentów matematycznych w naszej gminie. Na początku uczestników konkursu oraz ich opiekunów powitała pani dyrektor szkoły Katarzyna Reczkowska- Buryła, a następnie p. Dorota Szczurek. Gimnazjalistom towarzyszył lekki stres i niepewność, ale emocje opadły, gdy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych: 20 zamkniętych i 5 otwartych, z którymi musieli się uporać w ciągu 120 minut. Czas ten uprzyjemnił im słodki poczęstunek zasponsorowany przez Piekarnię "Przełęcz" w Dukli. W tegorocznej edycji konkursu "Mistrz Matematyki- Junior-Równe 2014" zostali:

- Maciej Barsznica (Gimnazjum w Jasionce) - opiekun Danuta Ciuła

- Rozanna Boczar (Gimnazjum w Dukli) - opiekun Beata Woźniak
- Gabriel Paszek (Gimnazjum w Dukli)

- Ewelina Borek (Gimnazjum w Dukli)
- Maciej Miśkowiec (Gimnazjum w Jasionce)

Wyróżnienia zdobyli:
Patrycja Bałon (Gimnazjum w Równem) - opiekun Ewa Wszołek
Mateusz Bąk (Gimnazjum w Dukli)
Bernard Chrunik (Gimnazjum w Dukli)
Hubert Kopczyk (Gimnazjum w Dukli)
Alexandra Kołacz ( Gimnazjum w Głojscach) - opiekun Monika Drajewicz
Emilia Kusz ( Gimnazjum w Głojscach)
Małgorzata Stojak (Gimnazjum w Dukli)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez panią dyrektor ZSP w Równem i sklepik szkolny "Kolorowy raj".

Edyta Szczurek

2014-02-12