III GOSPOSIADA Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Dukla- Łęki Dukielskie

10 maja już po raz 3 odbyła się Gosposiada Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Dukla. Tym razem spotkaliśmy się w Łękach Dukielskich. Gospodarze czyli KGW z Łęk Dukielskich przyjęło gości w pięknie przygotowanej hali sportowej. Współorganizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wspaniałe przyjęcia na którym nie zabrakło muzyki , tańca czy śpiewu. Suto zastawione stoły jak i jadło "spod strzechy gospodyni" czekały na gości, którzy mieli przybyć na godzinę 17.00.

Podczas gosposiady zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich z Łęk Dukielskich, Tylawy, Iwli, Barwinka, Głojsc, Cergowej, Wietrzna i Równego. Wszystkie koła gospodyń wiejskich przywiozły ze sobą różnorakie smakołyki: pieczone pierogi, ciasta, sałatki, wędliny, kołacze, kulebiaki. Imprezę uświetniły swoimi występami zespoły: Łęczanie, Wietrznianki, Równianie, Szarotki-Duklanie, KGW Głojsce, Mali Łęczanie i Zespół Taneczny Step.

Jak zwykle przeprowadzony został konkurs na MISS III GOSPOSIADY 2014. Po przeprowadzeniu 3 konkurencji: sadzenie ziemniaków, grabienia jaj i dojenie krowy, podliczono punkty i Miss Gosposiady została pani Lucyna Czepiga z KGW Głojsce. Aby tradycji było zadość odbył się również konkurs na najlepszą nalewkę. Z pośród ponad 20 butelek przywiezionych przez koła gospodyń komisja wybrała te najlepszą i przyznała pierwsze miejsce nalewce przygotowanej przez panią Marię Kołacz z Łęk Dukielskich.

Jakieła Piotr
Tel. 608085433