Dominika Wiśniewska-Ulfik i Kamil Jastrzębski mistrzami Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim

10 maja br. w sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim, w Chyrowej na stokach Danii. Pogoda nie zapowiadała się optymistycznie, ale wypogodziło się i mimo trudnych warunków na trasie mistrzostwa udały się, a wyniki zwycięzcy nie tylko powtórzyli, ale i poprawili. Organizatorem mistrzostw byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli, Gmina Dukla, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Stacja Narciarska Chyrowa-Ski i Ochotnicza Straż Pożarna w Dukli. Honorowym patronatem objął mistrzostwa burmistrz Dukli Marek Górak, a patronatem medialnym TVP Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów.

Celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w kategorii seniorów i seniorek, a także promocja gminy Dukla.

Trasa dla kobiet wyniosła 9,5 km, trzy okrążenia i podbieg na szczyt Danii, dla mężczyzn 12,3 km, cztery okrążenia i podbieg na szczyt gdzie znajdowała się meta. Wzięło w nim udział 90 zawodników. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Dominika Wisniewska-Ulfik z SKB Kraśnik, w kategorii mężczyzn najlepszy był Kamil Jastrzębski również z SKB Kraśnik. Bardzo chciałem powtórzyć ubiegłoroczne zwycięstwo i udało się. Trasa jest bardzo wymagająca - powiedział mistrz Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim Kamil Jastrzębski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali, piękne szklane medale wykonane i sponsorowane przez firmę Decor z Krosna. Wręczenie medali, dyplomów dla kategorii otwartej, pucharów i dyplomów w kategoriach wiekowych dokonali: burmistrz Dukli Marek Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Szopa i przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Andrzej Puchacz.

Wyniki biegów do 3 miejsca w kategorii głównej mężczyzn:

1. Kamil Jastrzębski - (SKB Kraśnik)- 00:58:31.873
  2. Bartosz Gorczyca - (Icebug Team) - 00:58:42.482
  3. Sylwester Lepiarz - (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) - 00:59:35.482

Wyniki biegów do 3 miejsca w kategorii głównej kobiet:

1. Dominika Wiśniewska-Ulfik - (SKB Kraśnik)
  2. Anna Celińska - (KS Sprint)
  3. Danuta Woszczek - (UKS Olimp Kozienice)

Zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali w Biegu Otwartym stylem alpejskim. Do pokonania był dystans około 1 kilometra. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Zatorska, drugie miejsce zajęła Anna Berdek, trzecie Marta Bożętka. W kategorii mężczyzn zwyciężył Andrzej Długosz, drugie miejsce zajął - Konrad Dziedzic, trzecie - Stanisław Jaźwiecki.

Szczegółowe wyniki na stronie: www.mosir.dukla.pl

2014-05-16