Złoto dla par małżeńskich

24 października br. burmistrz Dukli Marek Górak i przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Dziedzic wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie 25. parom z gminy Dukla.

Uroczystość "Złotych Godów" rozpoczęto mszą świętą w kościele OO. Bernardynów w Dukli, którą odprawiali o. gwardian Micheasz Okoński. Ceremonia wręczenia Jubilatom medali przez burmistrza Dukli Marka Góraka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odbyła się w restauracji Ziko w Dukli. Każda para małżeńska otrzymała życzenia i medal. Po uroczystości medalowej ceremonii wzniesiono toast za zdrowie, pomyślność i szczęście par małżeńskich, które przeżyły z sobą pięćdziesiąt i więcej lat. Jubilatom odśpiewano "Sto lat". Zespół "Szarotka-Duklanie" działający przy Ośrodku Kultury w Dukli swoim występem uświetnił uroczystości jubileuszowe. A wspólny obiad zakończył uroczystości.

Odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:
Zofia i Stanisław Ziembowie z Mszany, Stanisława i Władysław Brożkowie z Iwli, Stanisława i Stanisław Baranowie z Nadola, Władysława i Franciszek Wiśniewscy z Nadola, Janina i Stanisław Bozentkowie ze Zboisk, Daniela i Jan Kosiorowie z Tylawy, Stanisława i Jan Jastrzębscy z Równego, Maria i Jan Bąkowie z Iwli, Zofia i Eugeniusz Frydrychowie z Teodorówki, Stanisława i Kazimierz Białogłowiczowie z Równego, Joanna i Antoni Bogaczowie ze Zboisk, Helena i Stanisław Olbrychtowie z Równego, Kazimiera i Kazimierz Trybusowie z Dukli, Barbara i Apoloniusz Porębowie z Głojsc, Rozalia i Mieczysław Szwastowie z Iwli, Anna i Teodor Holutowie z Tylawy, Maria i Teodor Goczowie z Zyndranowej, Władysława i Henryk Solińscy z Łęk Dukielskich, Anna i Kazimierz Głodowie z Jasionki, Cecylia i Kazimierz Poradyło z Teodorówki, Lidia i Tadeusz Skoczeń z Zyndranowej, Helena i Stanisław Rachfałowie z Cergowej, Zofia i Kazimierz Frączkowie z Łęk Dukielskich, Danuta i Ignacy Moroniowie z Cergowej, Krystyna i Józef Arendarczykowie z Nadola.

kbr

2013-11-06