DZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA ZBIGNIEWA I INNYCH

8 grudnia 2013 roku w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli miała miejsce akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Chorzy na białaczkę jedynej szansy na uratowanie życia upatrują w przeszczepie komórek macierzystych od niespokrewnionych dawców.
Białaczka to podstępna choroba, która w każdej chwili może ujawnić się u każdego z nas, niezależnie od wieku statusu czy płci. Wielu mieszkańców naszej gminy wiedząc, że mogą komuś uratować życie, odpowiedziało na apel i zarejestrowało się w bazie fundacji. Oprócz Dukli akcje przeprowadzono w Jedliczu, Iwoniczu, Rymanowie, Jaśle i Krośnie. Łącznie zarejestrowano około 600 dawców, z czego w Dukli 92, co daje świetny wynik.
Organizatorem akcji była Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska z Warszawy i Gmina Dukla. W akcji udział wzięło 10 wolontariuszy: Anna Chłap, Anna Kosinkiewicz, Izabela Kołacz, Wioletta Madej, Natalia Nowak, Roksana Lorenc, Katarzyna Holuta, Judyta Kułak, Natalia Gocz, Krystian Stola. Serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu akcji wolontariuszom, szkołom, mosir-owi i pracownikom urzędu miejskiego. I Ty możesz uratować komuś życie - przyłącz się do walki z białaczką - więcej informacji na www.dkms.pl

koordynator gminny
Mirosław Matyka