Piosenka obcojęzyczna 2012

16 listopada obchodziliśmy mały jubileusz a mianowicie V edycję Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej. Od początku Starostwo Powiatowe przygarnęło konkurs pod swe skrzydła, jednocześnie będąc współfundatorem nagród. Dobrym duchem całego przedsięwzięcia i jurorem od pierwszej edycji jest Pani Grażyna Ostrowska z Biura Promocji Starostwa Powiatowego.

Ze względu na trwający remont siedziby Ośrodka Kultury przegląd odbył się w Domu Ludowym w Cergowej dzięki uprzejmości Rady Sołeckiej oraz sołtysa Pana Adama Faustusa.

Chęć udziału w konkursie zgłosiło 60 uczestników z terenu powiatu krośnieńskiego. Jury w składzie: Grażyna Ostrowska, Cecylia Ganczarska, Agnieszka Karwacz, Wiktor Wolański i Małgorzata Walaszczyk-Faryj, oceniało śpiewających w języku francuskim, angielskim, rosyjskim, włoskim, łemkowskim i hiszpańskim w pięciu kategoriach wiekowych. W tym roku komisja miała nie lada problem do rozwiązania, ponieważ w kategorii "szkoły średnie" wokalny poziom prezentowany przez młodzież był bardzo wysoki i jednocześnie wyrównany. Po burzliwych obradach jury przedstawiło wyniki swojej pracy - nagradzając "TYCH NAJLEPSZYCH"

kat I (klasy I-III)

I miejsce Emilia Zając - Studio wokalne Bel Canto Ok Dukla, II miejsce Paulina Zima - Lubatowa, III miejsce Gabriela Szafrańska Korczyna, wyróżnienie Julia Gołąbek - Głojsce

kat II (klasy IV-VI)