Siłownia w lesie

"Trenuj w lesie" - tym hasłem Lasy Państwowe we współpracy ze znanymi sportowcami zachęcają do aktywności na terenie polskich lasów. W ramach kampanii "Lasy Państwowe. Zapraszamy" akcję "Trenuj w lesie" wspierają Mateusz Masternak - mistrz Europy w boksie zawodowym, oraz Jolanta Studzienna - trenerka siatkówki i była reprezentantka Polsk

Sportowcy przygotowali indywidualne treningi z myślą o osobach pragnących poprawić swoją sprawność, kondycję i sylwetkę. Filmy instruktażowe z lasu, porady sportowców oraz instrukcje do ćwiczeń z rysunkami znajdziesz w zakładce "Trenuj w lesie" na naszej stronie internetowej.

Leśny sparing

Ruch jest dla każdego, nie musi kosztować i nie wymaga specjalistycznego sprzętu - z takim przesłaniem do akcji włączył się Mateusz Masternak, mistrz Europy w boksie zawodowym w kategorii cruiser: Chcę pokazać, że to, co zastaniemy w lesie, zupełnie wystarczy do przeprowadzenia wartościowego treningu. Leśne ścieżki, drzewa, pieńki czy pagórki - z powodzeniem zastąpią przyrządy w siłowni. Sam, kiedy tylko mogę, przenoszę trening z sali w plener, najlepiej do lasu. Jest to także element moich przygotowań do walk na zawodowych ringach. Mateusz zaproponował kompletny trening, przeznaczony szczególnie dla panów, którzy chcieliby popracować nad sylwetką i ogólną koordynacją ruchową. Mamy tu rozgrzewkę, właściwy trening wydolnościowy i fazę wzmacniania mięśni oraz niezbędne po intensywnym ćwiczeniu wyciszenie organizmu. Bieg interwałowy między drzewami, skłony przy drzewie, przysiady z gałęzią czy skoki przez pień - to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez sportowca.

Fitness dla pań

Jolanta Studzienna, była siatkarka, a obecnie trener Legionovii Legionowo, wizytę w lesie proponuje zawsze łączyć z elementami fitness: Każdy moment na świeżym powietrzu jest dobry do pracy nad swoim ciałem. Nawet na spacerze możemy dołączyć do tego skłony i podskoki, a opierając się o drzewo, kształtować mięśnie ud i pośladków. Przygotowany przez siatkarkę zestaw ćwiczeń ma na celu poprawę gibkości ciała i skupia się na newralgicznych punktach damskich sylwetek - brzuchu, przedramionach, udach i wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Regularnie powtarzane ćwiczenia, uzupełnione głębokimi wdechami leśnego powietrza, korzystnie wpłyną na sylwetkę i samopoczucie.

Zapraszamy do odwiedzania zakładki http://www.lasy.gov.pl/trenuj-w-lesie - leśnego serwisu sportowego.

Tam można też znaleźć zestaw ćwiczeń na wolnym powietrzu.

Zapraszamy do lasu!!!!

2013-08-22