ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Bieszczadzkie Forum Europejskie, jako Partner projektu "Alpy Karpatom - program na rzecz uwolnienia potencjału ekonomicznego górskich obszarów Podkarpacia poprzez transfer praktyk szwajcarskich" realizowanego przez Fundację Karpacką - Polska zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dla organizacji pozarządowych.

Do udziału w szkoleniach zachęca się szczególnie organizacje, które pragną ubiegać się o dotację w ramach "Górskiego Funduszu Organizacji Pozarządowych", będącego elementem ww. projektu.

Szkolenia ogólne odbędą się:
04 listopada 2013 r. dla organizacji pozarządowych z powiatów leskiego i bieszczadzkiego,
18 listopada 2013 r. dla organizacji pozarządowych z powiatów sanockiego, krośnieńskiego i m. Krosno.

Tematyka szkoleń ogólnych:

1. Analizy szwajcarskie - analiza doświadczeń szwajcarskich, analiza rynku obszaru wdrażania projektu
  2. Opracowanie wniosków o dotacje w ramach Górskiego Funduszu NGO - schemat grantowy, wniosek aplikacyjny, budżet, system informacji i promocji, sprawozdawczość

Szkolenia specjalistyczne odbędą się:
22-23 listopada 2013 r.: Marketing w NGO; kształtowanie przestrzeni turystycznej przez NGO
29-30 listopada 2013 r.: Potencjał Podkarpacia w kontekście tworzenia lokalnej marki; Turystyka europejska i innowacje w sektorze turystycznym
06-07 grudnia 2013 r.: Prowadzenie sieci sprzedaży przez NGO (założenie, finansowanie, marketing, marka, produkt lokalny);
09-10 grudnia 2013 r.: Szlaki turystyczne-szansą poszerzenia oferty turystycznej; Turystyka kwalifikowana-istotny element rozwoju regionu.

Szkolenia odbędą się w Restauracji Salamandra, 38-604 Hoczew 155.
Organizator szkolenia zapewnia catering, nocleg oraz materiały szkoleniowe, natomiast dojazd na szkolenie we własnym zakresie.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem:
Bieszczadzkie Forum Europejskie
38-600 Lesko
e-mail: bf5@gazeta.pl, tel. 13 469 62 72

www.bfe-lesko.pl

Chętnych na szkolenia zapraszamy do zgłaszania się poprzez Formularz zgłoszeniowy.
Formularz należy wysłać na adres e-mail: bf5@gazeta.pl lub pocztą na adres Bieszczadzkiego Forum Europejskiego.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

2013-10-15