II Gosposiada

Ośrodek Kultury w Dukli wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich zorganizował II Gminną Gosposiadę. Gospodarzem tegorocznej biesiady było Koło Gospodyń Wiejskich z Głojsc. Jak to zwykle bywa gospodarz pokazuje się z jak najlepszej strony. I tym razem nie mogło być inaczej. Przy imprezie pracowało "pół wsi" strojąc salę, gotując i piekąc wspaniałe ciasta. Było przy pracować, ponieważ w biesiadzie wzięło udział ok. 200 osób! Wielką atrakcją była "Strzecha Gospodyni", która na stałe zagościła w kulinarnym repertuarze Gosposiady. Można było skosztować tradycyjne potrawy jak i niepowtarzalne, współczesne dania: ciasta, różnego rodzaju sałatki, sosy, pieczone ryby "świnki z galarety", czekoladowo-jajowe grzybki, rolady, faszerowane kury itp. Nie zabrakło również różnorakich nalewek: miętowych, jabłkowych, jagodowych, malinowych, aroniowych, mandarynkowych, na miodzie . Wszystkie te przysmaki, przygotowały panie z KGW z: Barwinka, Tylawy, Łęk Dukielskich, Wietrzna, Równego, Cergowej i z Głojsc. Konkurs na najlepszą nalewkę wygrały Głojsce. Na scenie wystąpiły zespoły: "Równianie", "Wietrznianki", "Szarotka- Duklanie", "Łęczanie", oraz zespół złożony z członków Koła Gospodyń z Głojsc ( w swoim z resztą bardzo udanym debiucie estradowym).

Atrakcją wieczoru były wybory Miss II Gosposiady 2013, którą została Izabela Kołacz - w skakaniu przez linę nie miała sobie równych. Natomiast w konkurencji "rzucania jajek" wygrała drużyna z Tylawy. Do tańca przybyłym gościom przygrywał zespół z "AVITO" Krosna. Zabawa trwała do białego rana.

Ośrodek Kultury w Dukli dziękuje wszystkim paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za udział, przygotowanie potraw i wspaniałą zabawę. Szczególne zaś podziękowania należą się gospodarzom: za współorganizację, wielkie zaangażowanie, serdeczność i miłą atmosferę.

Galeria zdjęć na stronie Ośrodka Kultury

Małgorzata Walaszczyk-Faryj