Przedstawili wydarzenia sprzed 2000 lat

12 stycznia br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Dukli odbyło sie przedstawienie jasełek w wykonaniu uczniów klasy 3 a, przygotowane przez wychowawczynię Halinę Jurczyk.

Pani Halina Jurczyk przywitała przybyłych gości: wiceburmistrza Andrzeja Bytnara, przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli Andrzeja Dziedzica, o. gwardiana Micheasza Okońskiego, dyrektorów szkoły: Jerzego Pęcaka i Stanisława Fornala, rodziców i dziadków. Uczniowie klasy IIIa przedstawią wydarzenia sprzed 2000 lat, a mały Jezus niech rodzi się w naszych sercach każdego dnia - powiedziała p. Jurczyk. Przy wypełnionej po brzegi sali uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przedstawili historię narodzin Jezusa w betlejemskiej stajence i hołd składany przez pasterzy i 3 królów. Obraz Betlejem na płótnie - dekorację do jasełek, namalowała nauczycielka plastyki w naszej szkole p. Maria Fornal - powiedziała, dziękując jej bardzo wychowawczyni. Pozostałe dekoracje wykonali rodzice i dziadkowie, a stroje dla młodych aktorów uszyły bardzo zaangażowane w przedstawienie mamy - dodała p. Jurczyk. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie: Orfeusz Betlej, Ernest Bytnar, Marcel Bytnar, Wiktoria Chajec, Jakub Głód, Martyna Jakieła, Weronika Jakieła, Gabriela Korzec, Aleksandra Leśniak, Jakub Magiera, Martyna Misiołek, Sebastian Olszyk, Jakub Podlaszczak, Angelika Smuga, Karol Sysak, Michał Szubrycht, Martyna Twardzik, Karolina Ukleja, Karol Wajs, Aleksandra Wdowiarz, Adrian Wojnas. Oklaskom po przedstawieniu nie było końca, były gratulacje dla aktorów i pani Haliny Jurczyk, która oprócz przygotowania uczniów, napisała również scenariusz do sztuki. Po przedstawieniu panie z Komitetu Rodzicielskiego zaprosiły wszystkich widzów na mały poczęstunek, które same przygotowały. Miejmy nadzieje, że jasełka w wykonaniu uczniów 3a, można będzie jeszcze oglądać w tym okresie bożonarodzeniowym. Więcej zdjęć w galerii...

2012-01-13