Za zasługi dla obronności kraju

Takie medale przyznaje Minister Obrony Narodowej rodzicm, których trzech lub więcej synów odbyło zasadniczą służbę wojskową. Podobnie jak w latach ubiegłych uroczystość wręczenia tych medali w tym roku odbyła się w Krośnie, 15 stycznia, a organizatorami byli: Starostwo Powiatowe i WKU Jasło. Wśród odznaczonych znaleźli się również mieszkańcy naszej gminy: państwo Julia i Zenon Długosz z Równego, Janina i Stanisław Wilczek z Zawadki Rymanowskiej oraz Maria i Franciszek Zięba z Mszany. W uroczystości uczestniczyli: Szef WSzW w Rzeszowie płk. Z.Winiarski, Komendant WKU w Jaśle ppłk Andrzej Nykiel, Starosta Krośnieński Jan Juszczak,a także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z powiatu krośnieńskiego.
Na spotkaniu tym, poświęconym obronności, wręczono także awanse dla podoficerów rezerwy, wyróżnienia oraz odznaki za nienaganną służbę w zagranicznych misjach wojskowych. W tym gronie znalazł się także przedstawiciel naszej gminy p. Łukasz Rabiej - z Cergowej, odznaczony Gwiazdą Iraku. Wszystkim odznaczonym składamy serdeczne gratulacje.

/zed/

2013-01-30