Śpiewali kolędy i pastorałki

17 grudnia w Ośrodku Kultury w Dukli, w sali kina "Promień" odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział 135 uczestników w 100 prezentacjach konkursowych! Pod względem ilości uczestników jest to rekord tego konkursu. Sala była wypełniona po brzegi. Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia, tym bardziej że prezentacje były na wysokim poziomie artystycznym.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a laureaci atrakcyjne nagrody: wartościowe książki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Dukli oraz statuetki "Aniołki" które ufundował Ośrodek Kultury w Dukli. Organizatorzy gratulują wszystkim laureatom zdobytych miejsc, a pani Joannie Szczurek dyrektorowi Biblioteki Publicznej w Dukli dziękują za cenne nagrody oraz pracę w komisji artystycznej.
Komisja w składzie: Krystyna Stańkowska (przew), Joanna Szczurek(dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dukli) ,Małgorzata Walaszczyk-Faryj(instr. Ośrodka Kultury) po wysłuchaniu i obejrzeniu 100 prezentacji konkursowych, postanowiła przyznać w poszczególnych kategoriach miejsca i wyróżnienia.

Kat I
I m Aleksandra Krowicka - Dukla
II m Julia Pasterczyk - Dukla
III m Maria Puz - Dukla
III m Wiktoria Brekiesz - Głojsce

Wyróżnienie otrzymali: Julia Hadała (Dukla), Aleksandra Belczyk (Dukla), Gabriela Szczurek (Dukla), Przemysław Ciura(Dukla), Dariusz Patlewicz (Dukla), Jakieła Weronika (Dukla)

Kat.II
I m Nina Kogut - Dukla
II m Kamil Nabagło - Dukla
II m Łukasz Pilarski - Dukla
III m Laura Woźniak, Julia Woźniak - Głojsce

Wyróżnienia otrymały: Jakieła Kinga (Dukla) Julia Dereniowska (Dukla), Karolina Nowak (Dukla), Monika Piróg (Dukla), Maja Perkal (Dukla), Dominika Król (Wietrzno),Weronika Mazurek i Kinga Wróbel (Jasionka).

Kat. III
I m Klaudia Wiśniewska - Równe
I m Klaudia Dereniowska - Dukla
II m Amira i Elizabet Nasri - Jasionka