Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Jan Paweł II patronem szkoły22 października br. mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Edwarda Wołosa, byłego proboszcza parafii w Łękach Dukielskich rozpoczęła się uroczystość 10. lecia nadania Zespołowi Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich imienia Jana Pawła II. Homilię wygłosił były proboszcz Alojzy Szwed, który powiedział że Jan Paweł II znał wartość młodzieży i przytoczył słowa które Ojciec Święty wypowiedział na Światowych Dniach Młodzieży w Paryżu w 1997 roku: Wy jesteście nadzieją kościoła i świata, wy przejmiecie pałeczkę i staniecie się kontynuatorami nauki Chrystusa... . Światowe Dni Młodzieży w Paryżu ku zdziwieniu Francuzów zgromadziły milion sto tysięcy młodych ze 160 krajów świata. To była liczba przewyższająca wszelkie przewidywania. Optymistyczne dane mówiły o dwustu pięćdziesięciu tysiącach młodych. Ale na nic zdały się ludzkie kalkulacje i dziennikarskie proroctwa. Młodzi pokazali światu swój entuzjazm i radość ze spotkania z Chrystusem: Dokonaliście znakomitego wyboru obierając za patrona waszej szkoły Jana Pawła II, który zawsze podkreślał, że Chrystus jest najlepszym nauczycielem - dodał ks. Alojzy.

Po mszy św. zaproszeni goście udali się do sali widowiskowo-sportowej w szkole, gdzie odbyła się część artystyczna uroczystości. Dyrektor szkoły Krystyna Delimata witając zaproszonych gości powiedziała: Październik od wielu już lat jest miesiącem, w którym nasze myśli kierujemy do nieodżałowanego Papieża Polaka Jana Pawła II. Dla naszej szkolnej wspólnoty 10 października to szczególna data w naszej historii. 10 lat temu uchwałą Rady Miejskiej w Dukli Zespół Szkół Publicznych: szkoła Podstawowa i Gimnazjum otrzymał imię Jana Pawła II. W tym tak ważnym dniu witam bardzo serdecznie wszystkich przybyłych gości..... . Na uroczystość przybyli: posłowie na Sejm RP: Piotr Babinetz i Bogdan Rzońca, burmistrz Dukli Marek Górak, wiceburmistrz Dukli Andrzej Bytnar, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, radni Rady Miejskiej w Dukli na czele z przewodniczącym Andrzejem Dziedzicem, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek, księża z dukielskiego dekanatu wraz z dziekanem ks. Tadeuszem Nowakiem, dyrektorzy wszystkich szkół z terenu gminy Dukla, były dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych i burmistrz gminy Dukla w czasie gdy szkole nadawano imię Jana Pawła II Piotr Witkowski, pracownicy ZOPO, komendant Komisariatu Policji w Dukli Leszek Buryła, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj, sołtys Łęk Dukielskich Tomasz Węgrzyn, przewodnicząca KGW w Łękach Dukielskich Maria Kołacz, nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły w Łękach Dukielskich, a także rodzice uczniów aktualnie uczęszczających do szkoły. Głos zabrali zaproszeni goście: poseł Piotr Babinetz, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek, burmistrz Marek Górak i radny powiatu Stanisław Kenar. Były życzenia, gratulacje i kwiaty na ręce pani dyrektor Krystyny Delimaty.

Młodzież i dzieci zaprezentowały bardzo bogaty program artystyczny. Wystąpił chór "Musica" prowadzony przez Andrzeja Aszlara nauczyciela muzyki w szkole w Łękach Dukielskich, zespół taneczny "Baletki" prowadzony przez Magdalenę Aszlar. Montaż słowno-muzyczny o życiu Patrona szkoły wykonali uczniowie, a przygotowały nauczycielki: Bernarda Skalska i Dominika Aszklar. Nauczycielki Barbara Wierdak i Urszula Szpiech przygotowały z młodzieżą szkolną i absolwentami scenki rodzajowe, których myślą przewodnią była miłość. Wystąpił zespół taneczny "Step", który powstał przy Stowarzyszeniu "Jedność", a prowadzony jest przez Norberta Uliasza, instruktora z Ośrodka Kultury w Dukli. Na zakończenie zadebiutował zespół "Mali Łęczanie", a powstał on niecały miesiąc temu. Nad wystrojem sali i dekoracjami czuwały nauczycielki: Katarzyna Majchrzak, Anna Bargieł i Bernarda Skalska. Na zakończenie gości zaproszono na poczęstunek.

Wszystko było przygotowane bardzo starannie i Patron był na pewno zadowolony. Nic tylko gratulować dyrekcji i wykonawcom.

Więcej zdjęć w galerii wydarzeń...

Krystyna Boczar-Różewicz

2012-10-25

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.