Droga powiatowa Trzciana - Zawadka Rymanowska wyremontowana

Droga wymagała kapitalnego remontu. Stan techniczny nawierzchni zagrażał bezpieczeństwu jej użytkowników oraz ograniczał dostępność do drogi międzynarodowej nr 9 Radom - Barwinek. Jest to ważny ciąg komunikacyjny zarówno dla mieszkańców gminy Dukla jak również Nadleśnictwa Dukla i lokalnych zakładów produkcyjnych. Jest jedyną drogą prowadzącą do wsi Zawadka Rymanowska.

W odbiorze inwestycji, który nastąpił 27 listopada uczestniczyli: radny powiatu Krzysztof Zawada, kierownik PZD w Krośnie Marek Pepera, Janusz Zajdel ze Starostwa Powiatowego w Krośnie, Ludwik Krakowiecki sekretarz biura Nadleśnictwa Dukla, współwłaściciel Przedsiębiorstwa "Żwirgeo" Zbigniew Trytko oraz przedstawiciele wykonawcy zadania Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

W ramach zadania wykonano wzmocnienie nawierzchni mieszanką mineralno - asfaltową wraz z uzupełnieniem poboczy na długości 600 m. Wyremontowano także most na potoku Zawadka położony w ciągu drogi powiatowej. Prace obejmowały betonowanie konstrukcji, wykonanie izolacji, uzupełnienie i malowanie tynków zewnętrznych oraz wykonanie nawierzchni.

Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 183 tys. zł. W kosztach zadania partycypowało Nadleśnictwo Dukla. Jak przyznał Ludwik Krakowiecki - Lasy są jednym z użytkowników tej drogi i są świadome tego, że skoro korzystają z niej to widzą potrzebę naprawy ze względów bezpieczeństwa.

Inwestycję wsparło także Przedsiębiorstwo Produkcyjne Kruszywa "Żwirgeo" S.C przekazując materiał do wykonania podbudowy nawierzchni.

źródło/foto: www.powiat.krosno.pl

2012-11-30