Kompleksowe przygotowanie do realizacji budowy drogi ekspresowej S-19 Kuźnica Białostocka - Barwinek, na odcinku Lutoryż - Barwinek (Granica Państwa)

Opis przebiegów

Na obszarze Gminy Dukla przebiega wszystkie siedem zaproponowanych wariantów, których lokalizacja jest bardzo zróżnicowana.

Do miejscowości Dukla sześć z siedmiu wariantów (oprócz W5 - granatowy) biegnie wzdłuż korytarza istniejącej drogi krajowej nr 9 przecinając ją w kilku miejscach oraz omijając zabudowania po różnych stronach w zależności od wariantu.

Wariant W5 - niebieski biegnie wzdłuż wschodniej granicy gminy od wsi Równe do okolic Jasionki.

W mieście Dukla przewidziano węzeł oraz Miejsce Obsługi Podróżnych dla wszystkich wariantów oprócz W5.

Wariant W6 - szary przed miejscowością Dukla skręca przebiegiem na zachód i biegnie dalej korytarzem wzdłuż rzeki i miejscowości Mszana, aby wrócić w korytarz drogi krajowej nr 9 w okolicach wsi Tylawa, którym biegnie aż do samej granicy.

Korytarzem wzdłuż drogi nr 9 biegną warianty: W1 - niebieski, W2 - żółty, W3 - zielony i W4 - czerwony. W okolicach wsi Trzciana ich przebiegi są przystosowane do planowanego zbiornika retencyjnego. Dalej od wsi Tylawa do przejścia granicznego w Barwinku dalej biegną wzdłuż istniejącej drogi omijając zabudowania po wschodniej i zachodniej stronie zabudowań w zależności od wariantu.

Wariant W7 - fioletowy za miastem Dukla odbiega na wschód gdzie w okolicach wsi Lubatowa łączy się z wariantem W5 - granatowy. Omijają górę Cergowa po wschodniej stronie i biegną w stronę góry Piotruś i Krzemieniec, które przebiegają w tunelach i za nimi w okolicach miejscowości Tylawa łączą się przebiegami z pozostałymi wariantami i biegną tak aż do przejścia granicznego.

W okolicach miejscowości Tylawa przewidziano węzły dla wszystkich wariantów i podobnie w okolicach miejscowości Barwinek.

Mapy obrazujące warianty przebiegu drogi S19 wywieszone są do wglądu w Urzędzie Gminy Dukla w pokoju numer 22 [sala konferencyjna].

Wnioski, uwagi i zastrzeżenia dotyczące przedsięwzięcia, tj. Przebiegu wariantów trasy można będzie składać w formie pisemnej w terminie 14 dni od daty dzisiejszego [26.09.2008] spotkania informacyjnego, pocztą na adres:

Arcadis Profil Sp. z o.o.
Biuro Infrastruktury Warszawa
02-670 Warszawa, ul. Puławska 182

przesłać faxem na nr: (022) 203-20-05 lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: s19@arcadis.pl

Odpowiedzi na wszelkie wnioski i pytania będą zawarte w raporcie, który zostanie złożony do wglądu w siedzibie gminy oraz na stronie internetowej GDDKiA w Rzeszowie www.gddkia.gov.pl