O Mistrzostwo Beskidu Niskiego

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Iwli po raz pierwszy gościli uczestnicy dwóch turniejów szachowych. Organizatorami I Turnieju Szachowego o Mistrzostwo Beskidu Niskiego byli: UKS Rekord Iwla i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli. Obydwa turnieje były objęte patronatem Burmistrza Dukli.

Pierwszy turniej A rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. Każdy z uczestników, szachistów posiadających III kategorię szachową lub wyższą, dysponował godziną na rozegranie partii. W turnieju wzięło udział szesnastu zawodników z czterech klubów: KKSz Urania Krosno, GKSz Hetman Pilzno, Stowarzyszenie "Nasz Rymanów" i UKS Rekord Iwla.

Wyniki turnieju - A

1. Marian Lorenc - KKSz Urania Krosno
  2. Patryk Mrozowski - KKSz Urania Krosno
  3. Andrzej Kuzio - UKS Rekord Iwla
  4. Maciej Raus - UKS Rekord Iwla
  5. Mateusz Kałwik - KKSz Urania Krosno
  6. Dawid Stopa - GKSz Hetman Pilzno

Normę na II kategorię szachową uzyskał Maciej Raus.
Więcej wyników i rozegrane partie do przeglądnięcia na stronie internetowej www.chessarbiter.com
Podczas drugiego turnieju B rozgrywki prowadzone były systemem kołowym (każdy z każdym) 30 min na zawodnika. W zawodach uczestniczyło trzynastu zawodników z KKSz Urani Krosno i UKS Rekord Iwla.

Wyniki turnieju - B

1. Gabriela Mrozowska - KKSz Urania Krosno
  2. Kacper Guzik - KKSz Urania Krosno
  3. Damian Torbik - UKS Rekord Iwla
  4. Mateusz Jaszczuk - KKSz Urania Krosno
  5. Remigiusz Matejicka - KKSz Urania Krosno
  6. Dominik Gazda - KKSz Urania Krosno

Normy na kategorie szachowe uzyskali: Gabriela Mrozowska II i Remigiusz Matejicka IV.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w ostatni dzień turnieju. Wręczali je dyrektor MOSiR w Dukli Michał Szopa i prezes UKS Rekord w Iwli Jerzy Gunia.

kbr

2012-02-20