MOJE ZDROWIE W MOICH RĘKACH

18 listopada 2008 roku w Zespole Szkół Publicznych w Wietrznie p. Agnieszka Szyndak oraz p.Urszula Nowakowska przygotowały i zorganizowały akcję prozdrowotną, w której uczestniczyli : dyrektor Arkadiusz Twardzik, nauczyciele, uczniowie.
Młodzież na stoiskach tematycznych propagowała zdrowy styl życia. Można było obejrzeć m.in. stoisko z różnymi wodami mineralnymi, połączone z możliwością degustacji; stoisko "Jedz warzywa i owoce, bo serce ci załomoce" pokazujące zdrową żywność.
W szkole zorganizowano punkty: pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, badania wzroku. Podczas obliczania prawidłowej wagi pomocą służył p. Radosław Zięba. Uczniowie rozdawali ulotki przygotowane na tę okoliczność oraz częstowali uczestników imprezy owocami i wodą mineralną. Zorganizowano również wystawę czasopism o tematyce zdrowotnej i wystawę plakatów o tejże tematyce wykonanych przez uczniów.
Impreza była ciekawą formą pokazania młodzieży pozytywnych zachowań służących rozwojowi fizycznemu i psychicznemu każdego człowieka, uczyła zasad prawidłowego odżywiania.

Agnieszka Szyndak

2008-12-06