Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Konkurs na najładniejszą kartkę o tematyce bożonarodzeniowej

Marek Materna zwycięzcą konkursu

21 grudnia 2012 r. odbyła się w Cergowej uroczystość wręczenia nagród laureatom "Konkursu na najładniejszą kartkę o tematyce bożonarodzeniowej", zorganizowanego już po raz trzeci przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Cergowej i Sanatorium "Górnik" z Iwonicza Zdroju. Konkurs adresowany był do wszystkich uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego.

W spotkaniu wzięli udział: ks. Dziekan - Stanisław Siara, Sekretarz Gminy Dukla - Mirosław Matyka, Dyrektor MOPS w Dukli- Małgorzata Bielec, kierownik ds. marketingu w Sanatorium "Górnik" - Agnieszka Sakowska - Rygiel, kierownik ŚDS w Izdebkach - Beata Jastrzębska, Kierownik ŚDS w Lesku - Bogumiła Wasylewicz oraz przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy z Izdebek i Leska wraz ze swoimi opiekunami.
Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zebranych gości. Następnie uczestnicy ŚDS w Cergowej przedstawili jasełka, które wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po występach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom Konkursu przez przedstawicieli organizatorów- Agnieszkę Sakowską - Rygiel oraz Bogumiłę Dymek- Urynowicz oraz nagród ufundowanych indywidualnie przez członków komisji konkursowej tj. Agnieszkę Sakowską - Rygiel- kierownika ds. marketingu w Sanatorium "GÓRNIK" oraz Małgorzatę Bielec - Dyrektora MOPS w Dukli.
Nagrodą główną w Konkursie, której zdobywcą został Marek Materna z Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku jest 10- dniowy pobyt w Sanatorium "Górnik" w Iwoniczu Zdroju wraz z opiekunem, w całości sfinansowany przez Sanatorium. Dzięki przychylności Dyrektora Sanatorium - Pana Stanisława Tasza zwycięzcy Konkursu mogą co roku bezpłatnie uczestniczyć w rehabilitacji, co jest bardzo ważne i cenne w przypadku osób niepełnosprawnych.
Decyzją Komisji postanowiono przyznać drugie miejsce Kazimierze Łuczkiewicz z ŚDS w Lesku, a trzecie Adamowi Sołopa z ŚDS w Tarnobrzegu. Przyznano także wyróżnienie dla Jolanty Nycz z ŚDS w Izdebkach i nagrody specjalne od członków Komisji dla: Celiny Pruś z ŚDS w Woli Raniżowskiej oraz Jadwigi Bogacz z ŚDS w Cergowej.


Wszyscy uczestnicy Konkursu, a było ich 115, otrzymali podziękowania i pamiątkowe dyplomy. Nagrodę specjalną Kierownika ŚDS w Cergowej otrzymała praca Jarosława Majdy z ŚDS w Izdebkach.
Korzystając z uroczystej chwili wręczono także dyplom i nagrodę Halinie Turek jako zwycięzcy "Konkursu na najsympatyczniejszego uczestnika zorganizowanego dla podopiecznych ŚDS w Cergowej.
Wszyscy uczestniczący wigilijnego spotkania złożyli sobie świąteczne życzenia i spożyli wigilijne potrawy, oglądali wystawę prac nadesłanych na konkurs oraz wspólnie kolędowali. Spotkanie, odbyte w wigilijnym nastroju, dostarczyło wielu wzruszeń uczestnikom oraz pozytywnie wpłynęło na wzajemną integrację i wymianę doświadczeń estetycznych i duchowych.

Bogumiła Dymek- Urynowicz
Kierownik ŚDS w Cergowej

2013-01-03

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.