Z życia sanktuarium

5 kwietnia, w dzień Zmartwychwstania Pańskiego w dukielskim sanktuarium uroczystą sumę sprawował ks. biskup Marian Rojek. Dostojnego gościa powitał kustosz sanktuarium o. Krystian Olszewski. Przytoczył słowa metropolity przemyskiego Józefa Michalika, który podczas rezurekcji prosił o świadectwo żywej wiary. Modlimy się dzisiaj za czcicieli św. Jana z Dukli aby byli ludźmi kościoła, ludźmi żywej wiary, aby umieli po imieniu nazywać grzech i po imieniu opowiadać się za świętością. Pamiętamy w modlitwie o naszym arcybiskupie Józefie Michaliku, biskupie Adamie Szalu oraz o seniorze Ignacym Tokarczuku. Modlimy się również w czasie dzisiejszej uroczystości w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji sługi bożego Jana Pawła II, pielgrzyma tego miejsca oraz o kanonizację patrona polskich Bernardynów i patrona Warszawy Władysława z Gielniowa. Biskup Marian Rojek swoją homilię poświęcił tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Tak jak uczniowie idący do Emaus rozpoznali tajemnicę Chrystusa przy łamaniu chleba tak i my starajmy się poznawać Zmartwychwstałego. Również to sanktuarium zawiera w sobie tajemnicę świętości i życia świętego Jana. Zgłębiajmy te tajemnice i żyjmy nimi jak czynił to Jan Paweł II, powiedział ks. biskup.

Stanisław Kalita

2010-04-08