Kto śpiewa, ten dwa razy sie modli

W niedzielne popołudnie 27 maja br. w klasztorze OO. Bernardynów odbył się uroczysty koncert finalistów XX Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Religijnej oraz wręczenie nagród dla laureatów Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy o tematyce religijnej.

Na koncert przybyli zaproszeni goście m.in. burmistrz Dukli Marek Górak z małżonką i p. Grażyna Ostrowska kierownik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Krośnie. Po koncercie finaliści dowiedzieli się jak komisja konkursowa rozdysponowała miejsca na podium i wyróżnienia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Nagrody wręczali o. kustosz Micheasz Okoński i burmistrz Marek Górak.

Ośrodek Kultury dziękuje o. kustoszowi Micheaszowi za miłe przyjęcie i owocną współpracę.

Nagrodzeni w XX Jubileuszowym Przeglądzie Piosenki Religijnej:

KAT. I

1m. Nikola Stanek - Dukla, 2m. Daria Rajchel - Dukla

KAT. II

1m. - Karol Wajs - Dukla, 2m. - Aleksandra Krowicka - Dukla, 3m. - Krzysztof Bogaczyk - Równe

KAT. III

1m. - Weronika Wnęk - Równe, 2m. - Julia i Laura Woźniak - Głojsce i Kinga Wróbel - Jasionka

Wyróżnienia: Aleksandra Dyszkowska - Dukla, Kamila Kula - Jasionka, Patrycja Marszał - Glojsce, Sebastian Dubiel - Głojsce

KAT. IV

1m. - Klaudia Dereniowska, Zespół "Iskra" Dukla, 2m. - Sylwia Kula - Jasionka i Natalia Zbiegień - Równe, 3m. - Arleta Urbańska - Iwla

Wyróżnienie: Barbara Głód - Jasionka

KAT. V