Konkursu na najładniejszą kartkę o tematyce bożonarodzeniowej

Środowiskowy Dom Samopomocy w Cergowej we współpracy z Sanatorium "Górnik" w Iwoniczu-Zdroju był już po raz drugi organizatorem konkursu na najładniejszą kartkę o tematyce bożonarodzeniowej.

Celem konkursu jest:

- pogłębienie wiedzy o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
- kształtowanie umiejętności plastycznych;
- rozwijanie upodobań artystycznych;
- integracja twórcza uczestników ŚDS.

Technika prac była dowolna, a temat pracy związany ze Świętami Bożego Narodzenia.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego. Każdy uczestnik mógł zaprezentować tylko jedną swoją pracę. Na konkurs wpłynęło 87 prac z 23 Ośrodków.

9 grudnia 2011 r. komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Sakowska - Rygiel - kierownik ds. marketingu w Sanatorium "GÓRNIK", Iwona Jankowska - Kozak - artysta - malarz oraz Joanna Sadowska - Wrzecionko - artysta- instruktor rękodzieła, dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych do konkursu prac.

Komisja nagrodziła prace następujących osób: Teresy Sieńczak - ŚDS w Bliznem - 1. miejsce, 2. Tomasza Chęć - ŚDS w Bliznem, 3. Pawła Rebizak - ŚDS w Izdebkach oraz wyróżniła: Adama Świdera - ŚDS w Bliznem, Jadwigę Bogacz - ŚDS w Cergowej, Jana Skoczołek - ŚDS w Wolicy.

Nagrody specjalne od członków Komisji otrzymali:

1. Anna Muciek - ŚDS w Mielcu
2. Łukasz Chęć - ŚDS w Bliznem
3. Damian Gnap - ŚDS w Lesku
4. Edyta Pigoń - ŚDS w Bliznem
5. Joanna Kasica - ŚDS w Woli Raniżowskiej.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymają podziękowania i pamiątkowe dyplomy. Nagrodę specjalną Kierownika ŚDS w Cergowej otrzymała praca Danuty Kudły z ŚDS w Izdebkach.

Nagrodą główną, za zdobycie 1. miejsca, jest 10 - dniowy pobyt w Sanatorium "GÓRNIK" w Iwoniczu-Zdroju, w całości sfinansowany przez Sanatorium "Górnik" dla zwycięzcy Konkursu oraz dla jego opiekuna.

Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu nastąpi w dniu 22.12.2011 r. o godzinie 11.00. podczas uroczystej Wigilii zorganizowanej przez ŚDS w Cergowej.

Kierownik ŚDS w Cergowej
Bogumiła Dymek- Urynowicz